Prezbiopia - starczowzroczność
Prezbiopia sprawia, że czytanie bez okularów po 40 roku życia staje się najpierw uciążliwe, a potem wręcz niemożliwe.
Prezbiopia "gdy zaczyna brakować nam ręki".
Nie musisz się martwić! Starczowzroczność jest całkowicie naturalnym procesem, który dotyczy wszystkich ludzi.
Wraz z upływem lat soczewka oka ma trudności z ustawianiem ostrości na różne odległości. W starszym wieku traci swoją elastyczność. Z tego względu oko traci zdolność ostrego odzwierciedlania położonych blisko przedmiotów, litery i cyfry rozmywają się. Czytanie gazety, wiadomości z urządzeń mobilnych, mapy, rozkładu jazdy autobusów czy też ciekawej książki staje się trudne – efekt za krótkiej ręki.
Przyczyny i objawy prezbiopii.
Prezbiopia charakteryzuje się stopniową utratą możliwości akomodacyjnych, która spowodowana jest spadkiem elastyczności soczewki wewnątrzgałkowej. Pojawia się między 40 a 48 rokiem życia w wyniku naturalnych procesów starzenia się organizmu.
Potrzebne stają się pierwsze okulary do czytania. Wraz z wiekiem obszar ostrego widzenia stale się zmniejsza i konieczna jest silniejsza korekcja do bliży (szkła okularowe o coraz wyższych wartościach), by dzięki temu móc w dalszym ciągu widzieć ostro w bliży.
Jak skorygować prezbiopię i jakie okulary wybrać?
Aby skorygować niedostateczną akomodację, pacjentom przepisujemy okulary do czytania, okulary progresywne lub biurowe. Ich moc zależna jest od wielkości spadku akomodacji, potrzeb pacjenta oraz odległości, w której oglądane są przedmioty.
Gdzie uzyskam porady, zrobię badania i dobiorę odpowiednie okulary w przypadku prezbiopii?
W salonach visionoptyk.pl uzyskasz profesjonalne porady, wykonasz bezpłatne, specjalistyczne badanie wzroku oraz dobierzesz odpowiednie okulary. Wykwalifikowany zespół optyków pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązania.