Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne podkreślą zarówno niepowtarzalną urodę jak i oryginalną stylizację. Na rynku jest bardzo szeroki wybór okularów na lato.  Możemy wybierać spośród propozycji w różnych kształtach, kolorach oraz z różnymi dodatkami. Dostępne są okulary dla fanów ciekawych zdobień oraz dla zwolenników najprostszych modeli. Czym się kierować, by podjąć dobrą decyzję zakupową? Na co zwrócić uwagę? Na te pytania odpowiadamy w poniższym wpisie. 

Okulary przeciwsłoneczne - na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie okularów przeciwsłonecznych większość osób zwraca uwagę głównie na design, pomijając przy tym kwestie zdrowotne. Niestety okulary z marketu czy ze straganu nie są takie same jak okulary z salonu optycznego. Mimo zachęcającej ceny warto mieć na uwadze fakt, że te okulary mogą przynieść więcej szkód niż korzyści. Warto zainwestować w okulary z atestowanym filtrem UV bądź w okulary z polaryzacją.

Okulary z filtrem UV

Filtr UV jest niemal koniecznością podczas letnich dni. Odpowiada on za blokowanie szkodliwego promieniowania, na które jesteśmy narażeni nawet w zacienionych miejscach. Promieniowanie to może być odbijane od piasku czy od wody, więc nawet patrzenie w dół, nas przed nim nie uchroni. Zbyt długie narażenie na kontakt oczu z promieniowaniem słonecznym może spowodować zapalenie rogówki lub spojówki.

Okulary z polaryzacją

Okulary wyposażone w filtr polaryzacyjny, zdecydowanie polepszają komfort widzenia. Dzięki filtrowi, barwy które widzimy są mniej narażone na uciążliwe odblaski słoneczne. Okulary te sprawdzają się szczególnie podczas jazdy autem, ograniczając rażące światła, które mogą dekoncentrować kierowcę w trakcie jazdy.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne są przeznaczone dla osób, które zmagają się z wadą wzroku. Jest to połączenie oprawek z przyciemnionymi soczewkami, których celem jest skorygowanie wady wzroku. Rozwiązuje to odwieczny dylemat – nie musimy już wybierać między dobrym widzeniem a komfortem związanym z tłumieniem promieni słonecznych.

Oprawki a kształt twarzy

Ważnym aspektem przy wyborze okularów przeciwsłonecznych jest dopasowanie do kształtu twarzy:

  • okrągła twarz – okulary prostokątne i kwadratowe wysmuklą twarz
  • kwadratowa twarz – okrągłe oprawki optycznie zaokrąglą twarz i złagodzą jej rysy
  • prostokątna twarz – owalne, okrągłe oprawki, papilotki wyrównają proporcje twarzy
  • twarz w kształcie serca – tutaj sprawdzą się oprawki kocie lub oversize.

O nas

W salonach VisionOptyk oferujemy specjalistyczną pomoc przy wyborze okularów. Oferujemy szeroki wybór okularów z filtrem UV, z polaryzacją czy też korekcyjnych. Oferujemy również badania prowadzone przez specjalistów.