Bazarowe okulary

Tak zwane bazarowe okulary to produkt który nadal jest dostępny na miejskich targowiskach, placach targowych i bazarach. Szczególnie wersja przeciwsłonecznych okularów bazarowych cieszy się nadal zainteresowaniem. Jest to opcja okularów zdecydowanie ekonomiczna, na każdą kieszeń. Warto jednak mieć świadomość co się kryje za tak niewielką ceną i czym ryzykujemy decydując się na okulary zakupione na bazarze. Dlaczego warto kupić okulary w zaufanym salonie optycznym – podpowiadamy w poniższym wpisie. 

Okulary które mogą zaszkodzić

Okulary przeciwsłoneczne to bardzo stylowy dodatek i gustowne uzupełnienie każdej stylizacji. Dostępne modele przykuwają oko i dodają charakteru. Nie warto jednak sugerować się tylko aspektem wizualnym przy wyborze okularów przeciwsłonecznych. Pamiętajmy, że ich podstawową funkcją jest przede wszystkim ochrona oczu przed promieniowaniem słonecznym. Okulary bazarowe nie posiadają często żadnych ochronnych filtrów, ani też polaryzacji. Nie są również potwierdzone żadnym certyfikatem. Nie sprawdzą się w słoneczne dni, czy też zimową aurą – kiedy to promienie odbijają się od warstwy śniegu. W praktyce bazarowe okulary mogą okazać się bardzo zawodne, a wręcz zaszkodzić naszym oczom, gdyż niepomniejszona źrenica absorbuje większą ilość szkodliwego promieniowania. Warto wybierając okulary, wybrać po prostu zdrowie! 

Okulary od optyka

Okulary bazarowe zyskały swoją popularność głównie dzięki cenie. Kupowane są często przy okazji, np. w trakcie rutynowych zakupów. Osoby które decydują się na zakup takich okularów, często nie mają świadomości jak takie okulary mogą zaszkodzić. Zazwyczaj nie posiadają one potrzebnych parametrów. W sytuacji, gdy mamy okulary bez filtrów, po prostu lepiej ich nie nosić.

Okulary zakupione u optyka posiadają filtr UV, który chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Mogą być  wzbogacone w filtr polaryzacyjny blokujący oślepiające odblaski, które powstają na skutek odbicia się światła słonecznego od płaskich powierzchni. Takie okulary są sprawdzone, a ich jakość potwierdzona jest certyfikatami. Bardzo często posiadają gwarancję, co powinno być również istotnym czynnikiem przy wyborze okularów.

 

Sprawdź nasze salony optyczne w swojej okolicy:

O nas

Zapraszamy do salonów Vision Optyk. Nasi profesjonalni doradcy pomogą Ci w dbaniu o zmęczone oczy i doradzą w wyborze najlepszych kropli i okularów. Oferujemy też bezpłatne badanie wzroku w naszych salonach w Gnieźnie, Swarzędzu, Środzie Wielkopolskiej, Wrześni, Rokietnicy, Pobiedziskach i Śremie. Zapraszamy.

Salon Vision Optyk - okulary damskie na słońce

Okulary przeciwsłoneczne w Vision Optyk

Warto wybrać mądrze i w trosce o swoje oczy zrezygnować z zakupu bazarowych okularów. Decydując się na zakup okularów w salonie optycznym możemy być spokojni o swoje oczy i mieć gwarancję 100% ich ochrony. Salony Vision Optyk posiadają bardzo duży wybór kolorów soczewek okularów przeciwsłonecznych. Wśród nich okulary przeciwsłoneczne znanych i cenionych marek. Zapraszamy.