Jak okulary zmieniają twarz?

To, że okulary dodają charakteru wiadomo od dawna. Poza tym, że okulary wpływają pozytywnie na poprawę naszego wzroku bardzo często wzmacniają nasz wizerunek, dodając również pewności siebie. Dostępne na rynku oprawy okularowe, to setki różnych modeli w odmiennych wariantach, kształtach i kolorach. Niektóre modele potrafią zakryć nasze niedoskonałości twarzy, mogą nam również wyszczuplić twarz. O tym jak okulary zmieniają twarz i na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów – podpowiadamy w poniższym wpisie. 

Idealny dobór opraw

Można zauważyć trend, w którym wiele osób rezygnuje z soczewek kontaktowych na rzecz stylowych i fantazyjnych opraw okularowych. Okulary zerówki również zyskują na popularności. Wszystko po to aby dopełnić stylizacje modnymi okularami. Każda osoba ma jednak inne preferencje okularowe, ponieważ każdy z nas posiada inny kształt i układ twarzy, inny kolor włosów oraz odcień skóry. Te czynniki powinny zdecydowanie być brane pod uwagę, jeśli chcemy idealnie dopasować okulary do twarzy. Idealnie dobrane okulary pozwolą zachować właściwe proporcje twarzy, oraz podkreślić największe atuty.

Kształt oprawek

Kształt oprawek to podstawowy czynnik który powinien być brany pod uwagę, przy doborze okularów. Okulary muszą być dopasowane do proporcji twarzy, jej wielkości oraz kształtu. Na rynku jest wiele ciekawych oprawek okularowych. Do osób o twarzy owalnej pasuje bardzo wiele modeli okularów. Osoby o twarzy prostokątnej powinny wybierać wśród owalnych i szerokich opraw. Osoby o kwadratowej twarzy również będą dobrze wyglądały w okrągłych i owalnych modelach. 

 

Okulary a kolor włosów

Oprawki metalowe damskie i męskie - salony optyczne Vision Optyk

Kolor włosów to również decydujący czynnik przy wyborze okularów. Osoby o brązowych włosach będą dobrze wyglądały w złotych oprawach okularowych oraz w odcieniach brązu i lekko panterowych wzorach. Do blond włosów pasować będą mocniejsze, bardziej zdecydowanie kolory opraw – w tym również czerń. Jeśli włosy są w chłodnym tonie, warto postawić na stonowane kolory: czerń, szarość, beż, a także srebro i złoto.

Kolor oprawek

Bardzo istotny jest wybór odpowiedniego koloru oprawki. Na rynku dostępna jest pełna gama kolorystyczna opraw okularowych oraz bardziej wyraziste i odważne modele. Kolor okularów należy dobrać do koloru włosów, koloru oczu i typu urody. Warto o poradę i doradztwo poprosić obsługę salonu optycznego. W salonach Vision Optyk oferujemy profesjonalną poradę – pomocną przy wyborze odpowiedniego koloru okularów. 

Kocie oczy

Okulary kocie oczy stylowe - salon Vision Optyk

Kocie oprawy są zawsze na topie, mimo zmieniających się trendów. Model który pojawił się w latach 50-tych dalej podbija serca miłośników okularów. Kocie oczy należą do opraw, które wyszczuplają twarz, nadają atrakcyjności oraz poszerza optycznie oczy. Zdecydowanie dodają charakteru, elegancji i przykuwają wzrok. Kocie oczy pasują do większości typów twarzy.

Wyszczuplające okulary

Sprawdź nasze salony optyczne w swojej okolicy:

O nas

Zapraszamy do salonów Vision Optyk. Nasi profesjonalni doradcy pomogą Ci w dbaniu o zmęczone oczy i doradzą w wyborze najlepszych kropli i okularów. Oferujemy też bezpłatne badanie wzroku w naszych salonach w Gnieźnie, Swarzędzu, Środzie Wielkopolskiej, Wrześni, Rokietnicy, Pobiedziskach i Śremie. Zapraszamy.

okulary damskie - Salon Vision Optyk korekcyjne

Jak okulary zmieniają twarz?

Okulary to wyjątkowy gadżet. O tym jak zmieniają twarz możesz przekonać się w jednym z salonów Vision Optyk, przymierzając dostępne modele. Wśród opraw okularowych mamy do wyboru oprawy okularowe o różnych kształtach i kolorach w tym również okulary kwadratowe, aviatory, kocie oczy czy okrągłe lenonki. Również okulary z wyrazistymi zausznikami, o zdecydowanym kolorze. Zapraszamy do salonów Vision Optyk.