Okulary do komputera

Okulary do komputera przydadzą się każdemu, kto dużo czasu spędza przy ekranie. Obecnie większość z nas nie tylko w pracy korzysta z komputera, ale też w godzinach wolnych od pracy włącza swój prywatny komputer,  telewizor i często korzysta z telefonu. Podczas tych czynności zdarza nam się odczuwać dyskomfort i zmęczenie spowodowane nieodpowiednio dobranymi okularami lub ich brakiem. W VisionOptyk dobierzemy najlepsze dla Ciebie okulary do komputera – zapraszamy do naszych salonów.

Okulary do komputera - salony optyczne Vision Optyk
Okulary do komputera - salony optyczne Vision Optyk

Okulary do komputera - dla kogo?

Objawy, które wskazują na to, że okulary do komputera są dla Ciebie:
 • zaburzona ostrość widzenia
 • opuchnięte powieki i spojówki,
 • niezdrowy wygląd gałek ocznych (widoczne żyłki, przekrwienie),
 • uczucie zmęczenia,
 • uczucie swędzenia w okolicach oczu i w oczach,
 • ból głowy,
 • ból oczu.

Okulary do komputera - rodzaje

Na rynku można znaleźć okulary, które różnią się od siebie wielkością i rodzajem szkieł, przeznaczeniem do widzenia częściej z bliska lub z daleka, a także okulary do komputera damskie i męskie. Powinny być dopasowane do Twojej wady wzroku i pozycji, w jakiej pracujesz. 

Idealnie dobrane okulary wpływają nawet na to, czy garbisz się w trakcie pracy, a więc też na późniejsze bóle i spięcia kręgosłupa!

Do pracy przy komputerze mogą nadawać się:

 • okulary relaksacyjne, 
 • dwuogniskowe, 
 • progresywne,
 • z powłoką antyrefleksyjną. 

Nie wiesz, jakie wybrać? Umów się na wizytę ze specjalistą w jednym z naszych salonów optycznych VisionOptyk.

Okulary do komputera - salony optyczne Vision Optyk

Oferujemy bezpłatne badanie wzroku! Odwiedź jeden z naszych gabinetów:

Okulary do komputera - salony optyczne Vision Optyk

Okulary do komputera - relaksacyjne

Okulary relaksacyjne są dla tych, którzy często używają telefonu, komputera i innych urządzeń cyfrowych. Zapewniają panoramiczny obraz i zapobiegają zmęczeniu oczu. To wpływa na komfort pracy i redukuje bóle głowy.

W naszych salonach doświadczeni optycy dobiorą najlepsze dla Ciebie okulary relaksacyjne. Zapraszamy do naszych salonów.

Okulary do komputera - dwuogniskowe

Okulary dwuogniskowe to gwarancja widzenia w dali i w bliży. To wstęp do okularów progresywnych. Odpowiednie dla osób, które w ramach swojej pracy skupiają wzrok na monitorze, który jest blisko, a także na punktach za nim, bardziej oddalonych.

Okulary do komputera - salony optyczne Vision Optyk
Okulary do komputera - salony optyczne Vision Optyk

Okulary do komputera - progresywne

To tzw. okulary wieloogniskowe, czyli korygujące różne wady jednym szkłem. Idealne zarówno do obiektów oddalonych, jak i tych znajdujących się blisko. Dodatkowo korygują one odległości pośrednie, a przejście następuje płynnie.

Okulary z antyrefleksem

Powłokę antyrefleksyjną można zauważyć już na pierwszy rzut oka. Okulary, które jej nie zawierają, odbijają światło i momentami wyglądają jak lustro, przez co źrenice są mniej widoczne. 

Jak to się przekłada na jakość obrazu? 

Okulary z antyrefleksem oznaczają lepszy kontrast widzenia i minimalizują odbicie światła, co w konsekwencji przekłada się na mniejsze poczucie zmęczenia. Jest to szczególnie ważne podczas pracy przy komputerze oraz nocnej jazdy samochodem.

Okulary do komputera - salony optyczne Vision Optyk
Okulary do komputera - salony optyczne Vision Optyk

Okulary do komputera - jaką moc wybrac?

Żeby dobrze wybrać moc swoich okularów niezbędna jest konsultacja ze specjalistą. Zakup okularów w sklepie, bez wykonania badania, tylko po uprzedniej szybkiej przymiarce, może okazać się bardzo złym pomysłem. 

Okulary ochronne do komputera - jakie wybrać?

Istnieje wiele różnych rodzajów szkieł przystosowanych do określonego trybu życia i pracy. Niektóre szkła znajdą zastosowanie przy patrzeniu na obiekty, które są blisko, a inne na te bardziej oddalone.

Poza określeniem mocy okularów istotne jest wykluczenie innych chorób, takich jak:

 • astygmatyzm,
 • zaćma,
 • jaskra,
 • stany zapalne oczu,
 • zwyrodnienie siatkówki,
 • odwarstwienie siatkówki,
 • zez,
 • choroby naczyniowe oczu oraz inne choroby oczu.

W gabinetach VisionOptyk znajdziesz okulistów, którzy dokładnie zajmą się Twoimi oczami. Doradzą, odpowiedzą na każde pytanie i podzielą się z Tobą swoją wiedzą
i doświadczeniem.

Skorzystaj z bezpłatnego badania wzroku. 

Okulary do komputera - salony optyczne Vision Optyk
Okulary do komputera - salony optyczne Vision Optyk

Okulary ochronne do komputera - czy warto?

Okulary do komputera mają za zadanie chronić nasz wzrok przed nadmiernym przemęczeniem. Podczas pracy biurowej, oczy znajdują się bardzo blisko źródła światła, mrugamy nawet pięć razy rzadziej niż zazwyczaj, a oczy szybciej wysychają. To prowadzi do wielu schorzeń, zmęczenia bólu oczu, pogorszenia wzroku i/lub zespołu suchego oka.

Jeśli chcesz tego uniknąć warto kupić okulary ochronne do komputera. Dobierz odpowiednie dla siebie okulary ochronne do komputera w jednym z salonów optycznych VisionOptyk i chroń swoje oczy.

Dlaczego VisionOptyk?

W VisionOptyk najważniejsi są dla nas nasi pacjenci. W gabinetach okulistycznych dbamy o to, abyście mogli cieszyć się dobrym widzeniem przez długi czas. Skutecznie dobieramy właściwa korekcję oraz ewentualne leczenie różnych schorzeń oczu. Nasi lekarze okuliści są do Waszej dyspozycji – zapraszamy do umawiania wizyt. 

Okulary do komputera - salony optyczne Vision Optyk

Okulary do komputera - cena

Cena okularów do komputera będzie się wahać w zależności od tego, jakie oprawki i jakie szkła ostatecznie wybierzesz. Najlepiej zapytaj swojego lekarza o różne możliwe opcje cenowe i dopasuj tę, która będzie odpowiednia dla Ciebie.

W salonach VisionOptyk znajdziesz szeroki wybór oprawek. Przyjdź i przymierz, w których będziesz się czuć najlepiej. Nasi specjaliści chętnie Ci doradzą, a nawet zbadają Twój wzrok. Całkowicie za darmo.

Który salon znajduje się najbliżej Ciebie?

O nas

Szeroki wybór opraw oraz soczewek korygujących wzrok i kompleksowe badania wzroku to właśnie VisionOptyk. Charakteryzuje nas przyjazna atmosfera, wiedza i doświadczenie. Zapraszamy do salonu.

Okulary do komputera
w salonie VisionOptyk

Zapraszamy do salonów VisionOptyk – zapewniamy szeroki wybór okularów do komputera oraz kompleksową opiekę lekarza okulisty. Skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć się więcej.

Okulary do komputera - salony optyczne Vision Optyk