Okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne to codzienny niezbędnik wszystkich, którzy mają wadę wzroku. Zapewniają komfort widzenia i korygują wzrok. Dobierane są nie tylko w oparciu o wadę wzroku, ale też kształt twarzy. Dodają wyrazu, a dobrze dobrane potrafią sprawić, że nie będzie się chciało ich zdejmować.

Okulary korekcyjne damskie

Okulary korekcyjne damskie mają zwykle mniejszy rozstaw oprawek od męskich, ponieważ twarz mężczyzny zazwyczaj jest większa. Tu też ważne jest zachowanie proporcji – jeśli twarz jest mała, to okulary nie powinny być zbyt duże. 

Okulary korekcyjne damskie zwykle wykonane są też z lżejszych materiałów i mają łagodniejszy kształt, bez ostrych zakończeń.

Okulary korekcyjne męskie

Poza wielkością okularów i delikatnymi różnicami w kształcie, można znaleźć okulary korekcyjne męskie, które pasują do kobiecych twarzy i odwrotnie. Często takie właśnie okulary korekcyjne są wykonane z elastycznych materiałów, więc łatwiej dopasowują się do kształtu twarzy.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne to marzenie każdej osoby, która ma wadę wzroku. Czytanie książki, jazda samochodem, uprawianie sportu lub inne czynności wykonywane na wolnym powietrzu w słoneczne dni – bez odpowiednich okularów korekcyjnych może być uciążliwa, a nawet niebezpieczna. W trosce o Wasze zdrowie – zapraszamy do naszych salonów Visionoptyk – dopasujemy i dobierzemy okulary przeciwsłoneczne dopasowane do indywidualnej korekcji Twojego wzroku.
Wychodząc na słońce, nie będziesz już musiał mrużyć oczu, a co ważniejsze czuć dyskomfort widzenia.

Dlaczego VisionOptyk?

W VisionOptyk najważniejsi są dla nas nasi pacjenci. W naszych salonach dbamy o to, abyście mogli cieszyć się dobrym widzeniem przez długi czas. Dopasujemy okulary do Twojego wzroku. Pomożemy dobrać oprawki według obecnych trendów i Twojego indywidualnego stylu. Zapraszamy do naszych salonów – zadzwoń i umów się!

Okulary korekcyjne - rodzaje

Najważniejszym punktem odpowiedniego doboru okularów jest oczywiście – dopasowanie szkieł korekcyjnych, korygujących daną wadę wzroku. Najczęściej spotykane wady związane z załamywaniem się promieni świetlnych przechodzących przez układ optyczny oka, to: krótkowzroczność, nadwzroczność i niezborność wzrokowa (astygmatyzm). Właśnie te niedoskonałości wzroku leczy się przy użyciu odpowiednich szkieł / soczewek korekcyjnych.

Można wyróżnić takie okulary korekcyjne jak:
– jednoogniskowe
– relaksacyjne
– progresywne
– dwuogniskowe

Oprawki do okularów korekcyjnych - jak wybrać

Jak wybrać właściwe oprawki – wiele osób stoi przed tym dylematem, a my śpieszymy z pomocą. Oprócz doboru oprawek pasujących do naszego kształtu twarzy, urody i stylu – powinniśmy również zwrócić uwagę na takie aspekty jak: trwałość, jakość, niezawodność, materiał wykonania, grubość szkieł, kształt. Co więcej, oprawki powinny być wygodne i nie powinny uciskać nosa, uszu i głowy. W naszych salonach skupiamy się na Twoich indywidualnych potrzebach i preferencjach. Dobierzemy oprawki skrojone na Twoją miarę.

Sprawdź który salon jest najbliżej Ciebie

O nas

Szeroki wybór opraw oraz soczewek korekcyjnych – to coś co nas wyróżnia. Indywidulane podejście i zrozumienie Twoich potrzeb jest dla nas priorytetem.  Do zobaczenia w naszych salonach. Zadzwoń i zapisz się na wizytę.

Okulary korekcyjne w salonach - VisionOptyk

Zapraszamy do salonów VisionOptyk – tutaj znajdziesz szeroki wybór okularów korekcyjnych oraz profesjonalną  opiekę lekarza okulisty. Pomożemy Ci wybrać okulary dla Ciebie!