Okulary sportowe - wygoda i komfort podczas ćwiczeń!

Okulary sportowe to specjalny typ okularów przystosowanych dla osób, które często uprawiają określone aktywności fizyczne. Odpowiednie są dla osób początkujących oraz zaawansowanych. Zapewniają ostre widzenie oraz komfort ćwiczeń.

W salonach Vision Optyk posiadamy w ofercie okulary sportowe korekcyjne i przeciwsłoneczne.

Vision Optyk - Okulary sportowe
Vision Optyk - Okulary sportowe na rower

Okulary sportowe korekcyjne - czym się charakteryzują?

Okulary korekcyjne sportowe mają na celu chronić wzrok kierowców przed promieniowaniem UV oraz być odporne na wstrząsy i uderzenia, a więc też możliwe zgięcia oprawek. Dzięki temu wpływają na poprawę komfortu ćwiczeń różnego rodzaju. Dodatkowo soczewki w okularach sportowych zapewniają większy kąt widzenia ćwiczącemu poprzez swoją specjalną budowę. Okulary sportowe nie powinny też przylegać ciasno do policzków, lecz zapewniać ciągły przepływ powietrza. Oprawki w sportowych okularach są wytrzymałe i wykonane z wysokiej jakości materiałów. 

Sportowe okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne do uprawiania sportu są okularami sportowymi, które dodatkowo zostały wyposażone w różne wkładki korekcyjne. Okulary sportowe mogą korygować wzrok lub tylko chronić przed słońcem. Zapewniają lepsze widzenie, ochronę przed promieniami UV i przede wszystkim komfort podczas uprawiania sportu. Można zapomnieć, że się je ma na twarzy i w pełni korzystać z aktywności fizycznej.

Okulary do biegania

Te osoby, którym zdarzyło się biegać w zwykłych okularach korekcyjnych lub przeciwsłonecznych, dobrze wiedzą, jak niekomfortowe to może być. Podczas biegania okulary się zsuwają, przy lekkich potknięciach mogą nawet całkowicie spaść na ziemię i co chwilę trzeba je poprawiać. Dlatego wielu biegaczy postawiło a sportowe okulary do biegania, by już nie martwić się o ten powtarzający się dyskomfort. Takie okulary znacznie poprawiają wygodę biegacza, często też chronią przed słońcem i zapewniają lepsze widzenie niż zwykłe.

Okulary sportowe korekcyjne piłka nożna

Okulary sportowe przydają się także dla piłkarzy. Podczas gry w piłkę nożną jesteśmy narażeni na różne wstrząsy, bieganie, niekiedy też upadki lub zderzenia z innymi ludźmi. Zwykłe okulary korekcyjne mogą więc nie tylko być niewygodne, ale też stanowić potencjalne niebezpieczeństwo dla osoby, która je nosi podczas grania w piłkę nożną. Dlatego tu też zaleca się zakup porządnych okularów sportowych, dzięki którym znacząco można wpłynąć na komfort gry w piłkę nożną.

Okulary sportowe na rower

Kolarze, którzy mają wadę wzroku i nie zawsze chcą lub mogą nosić szkła kontaktowe, często zastanawiają się, jakie okulary na rower wybrać. Zwykłe okulary nie nadają się do kolarstwa, przeszkadzają w jeździe, a nawet mogą powodować niebezpieczeństwo. Okulary sportowe na rower nie tylko korygują wadę wzroku, ale też zapewniają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, jak również czynnikami mechanicznymi. Okulary do jazdy na rowerze są też dużo bardziej trwałe od zwykłych i zapewniają większą wygodę podczas jazdy. 

Vision Optyk - Okulary sportowe damskie

Okulary sportowe damskie

Okulary sportowe damskie charakteryzują się szerokim wyborem kolorów, ponieważ zwykle kobiety odważniej dobierają kolory oprawek w okularach. Damskie sportowe okulary są też inne jeśli chodzi o konstrukcję oprawek, ponieważ zwykle twarze kobiece są bardziej smukłe od męskich. Sprawdzi się tu regulowany nosek oraz zauszniki, żeby jak najbardziej wygodnine okulary leżały na twarzy.

Okulary sportowe męskie

Okulary sportowe męskie są zwykle większe i nie ma tu aż tak dużego wyboru kolorystycznego. Też muszą dobrze przylegać do twarzy, a więc wyposażone są w regulowane zauszniki i nosek. Technologia produkcji natomiast oraz soczewki są w obu rodzajach okularów takie same.

Vision Optyk - Okulary sportowe do biegania, na rower, do piłki nożnej
Vision Optyk - Okulary sportowe dla dzieci

Okulary sportowe dla dzieci

Także dzieci mogą znaleźć w naszej ofercie coś dla siebie. Mali sportowcy potrzebują okularów, które nie tylko ochronią ich wzrok i zapewnią dobry kontrast widzenia, ale też będą w nich kształtować dobre nawyki na przyszłość. Niewygoda w młodym wieku może zniechęcać do uprawiania sportu, dlatego dobrze dobrane okulary są kluczowe, by temu zapobiec.

Sportowe okulary przeciwsłoneczne

Przeciwsłoneczne okulary sportowe mają na celu ochronić sportowca przed szkodliwym dla oczu promieniowaniem UV. Dzięki nowoczesnym technologiom sportowe okulary przeciwsłoneczne zapewniają ostre widzenie i wysoką jakość obrazu nawet podczas silnego nasłonecznienia.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne sportowe mają na celu dodatkowo korygować wadę wzroku.

Vision Optyk - Okulary sportowe - chronią i dają komfort

Okulary przeciwsłoneczne sportowe damskie

Okulary przeciwsłoneczne sportowe damskie w budowie przypominają zwykłe okulary sportowe damskie, a jedynie są wyposażone w dodatkową ochronę przed światłem słonecznym. Są stylowe, pięknie się prezentują podczas każdej pory roku, a niekiedy soczewki mogą być różnokolorowe.

Okulary przeciwsłoneczne męskie sportowe

Tutaj, tak samo jak w przypadku damskich, okulary przeciwsłoneczne męskie sportowe nie różnią się budową bardzo od zwykłych, poza tym, że wyglądają bardziej stylowo. Projektanci co rusz prześcigają się w nowych pomysłach na wygląd okularów sportowych przeciwsłonecznych.

W naszych salonach optycznych Vision Optyk znajdziesz różnego rodzaju okulary sportowe damskie i męskie.

Odwiedź najbliższy salon Vision Optyk i przetestuj sportowe okulary przeciwsłoneczne na sobie. Sprawdź nasz szeroki wybór! 

Okulary sportowe - rodzaje

Okulary korekcyjne sportowe mogą być wyposażone w różnego rodzaju powłoki uszlachetniające (fotochromowe, polaryzacyjne, antyrefleksyjne), które dodatkowo chronią nasz wzrok i soczewki okularowe.

Okulary fotochromowe sportowe

Okulary sportowe polaryzacyjne

Okulary sportowe na rower

Vision Optyk - Okulary sportowe przeciwsłoneczne

Okulary sportowe - cena

Ile kosztują okulary sportowe?

W zależności od wybranego modelu, przystosowania szkieł, zastosowanych powłok uszlachetniających i innych cech, cena okularów sportowych będzie się różnić. Okulary sportowe to jednak zakup na lata, warto więc zainwestować w wysokiej jakości oprawki i szkła, by zapewnić sobie maksymalny komfort i wygodę podczas uprawiania sportu.

Zapoznaj się z dostępnymi opcjami w naszych salonach, by móc porównać konkretne oferty i wybrać tę, która będzie najbardziej korzystna dla Ciebie.

O nas

W salonach Vision Optyk zapewniamy szeroki wybór okularów sportowych zarówno korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych – dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Oprawki są trwałe, precyzyjnie wykonane i posłużą na lata.

Zapraszamy również na bezpłatne badanie wzroku przed podjęciem decyzji o wyborze okularów.

Jak czyścić okulary sportowe?

Zarówno o okulary sportowe, jak i o okulary przeciwsłoneczne korekcyjne sportowe należy dobrze dbać, by nie doprowadzić do ich zarysowania bądź zniszczenia powłoki uszlachetniającej. Dowiedz się, jak czyścić okulary, by posłużyły na lata.

Vision Optyk - Okulary sportowe męskie