Salony optyczne w Rokietnicy, Pobiedziskach i Śremie wchodzą w skład sieci visionoptyk.eu

Zarezerwuj bezpłatne
badanie wzroku

Porady

Jak postępować podczas stanu wyjątkowego w branży optycznej?
Bezpieczne Salony Optyczne 2000 741 vision-adm

Bezpieczne Salony Optyczne

Mierzymy się z sytuacją nadzwyczajną, która wpływa na wszystkie branże oraz wymusza wprowadzenie nowych procedur. Epidemia wywiera wpływ na funkcjonowanie działalności w obszarze salonu optycznego (sprzedaż okularów), ale także diagnozę wzroku i leczenie chorób oczu. Mając na uwadze Państwa zdrowie i bezpieczeństwo w najbliższych tygodniach mogą wystąpić zmiany zakresie dni i godzin otwarcia salonów optycznych. Wprowadzamy żelazne zasady przyjmowania pacjentów, ograniczamy zagęszczenie klientów oraz skracamy dni funkcjonowania salonów optycznych oraz gabinetów optometrysty. Prosimy o śledzenie aktualności oraz stosowanie się do zasad bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo Pacjentów oraz Specjalistów
w salonach optycznych są dla nas najważniejsze.

Salony Optyczne Visionoptyk.pl są do Państwa dyspozycji

Visionoptyk Rokietnica
Salon jest otwarty
w standardowych godzinach pracy
Przyjmujemy również zapisy na Bezpłatne Badanie Wzroku:
kontakt

Visionoptyk Pobiedziska
Salon jest otwarty
w standardowych godzinach pracy
Przyjmujemy również zapisy na Bezpłatne Badanie Wzroku:
kontakt

Zapisy na bezpłatne badanie wzroku są aktywne.
Umów się online lub telefonicznie.

Wybierz Bezpieczny Salon Optyczny

1. Salony optyczne Visionoptyk.pl w trybie pilnym wdrożyły najnowsze zalecenia wydane przez : WHO, Ministerstwo Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego

2. Standardem w naszych salonach były i są najskuteczniejsze metody dezynfekcji i sterylizacji ale dodatkowo wprowadziliśmy procedury bezpieczeństwa:

1 Pacjentów z jakimikolwiek objawami przeziębienia (oraz przebywających na terenach zagrożonych w ciągu ostatnich trzech tygodni) nie przyjmujemy i zgodnie z naszym systemem informacji prosimy o telefoniczne przekładanie swoich wizyt

2 Każdy pacjent przed swoją wizytą otrzymuje do wypełnienia i poświadczenia specjalnie stworzony formularz dotyczący objawów klinicznych infekcji wirusowych, oraz podpisuje, że nie przebywał i nie kontaktował się z osobami przebywającymi na terenach kwarantanny przez ostanie 3 tygodnie.

3 U wszystkich pacjentów przed rozpoczęciem badań wzroku lub usługi doboru okularów nastąpi dezynfekcja rąk.
Prosimy o nie zabieranie na wizyty osób towarzyszących jeżeli nie jest to konieczne.

Wszystkie wprowadzone procedury służą zmniejszeniu ryzyka przenoszenia infekcji wirusowych ale także bakteryjnych i wypadkowo wpływają na większe bezpieczeństwo naszych pacjentów jak i personelu medycznego.

O ew. kolejnych krokach postępowania Salonów optycznych visionoptyk.pl będziemy Państwa informować w miarę rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Przepraszamy za niedogodności i utrudnienia jednocześnie licząc na Państwa wsparcie i współpracę.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego – kontakt
Trwają zapisy na bezpłatne badanie wzroku

Okulary progresywne - zaawansowane okulary wieloogniskowe
Okulary progresywne 2000 1333 kwiatek

Okulary progresywne

Okulary progresywne - okulary, które pokochasz!

Marzysz o jednych okularach, które zakładasz rano i zdejmujesz wieczorem, w których widzisz jednocześnie na każdą odległość?

Dzisiaj dzięki jednej parze okularów można rozwiązać trzy problemy: okulary progresywne korygują krótkowzroczność, służą przy starczowzroczności jako okulary do czytania oraz korygują  widzenie odległości pośrednich, dzięki czemu sprawdzą się też podczas pracy przy komputerze, w biurze, czy podczas jazdy autem. Okulary progresywne gwarantują wyraźne widzenie w każdej sytuacji i na każdą odległość.

Płynne widzenie na każdą odległość:

W okularach progresywnych rozpoznają Państwo każdą osobę, nawet na drugim końcu sali, będą Państwo mogli patrzeć w oczy partnerowi podczas podczas rozmowy, a także przeczytać notatki na biurku lub na ekranie komputera, bez konieczności uprzedniej zmiany okularów.

Soczewki progresywne gwarantują płynne i wyraźne widzenie na wszystkie odległości

Okulary progresywne, mocne strony

Odpowiemy na najważniejsze pytania, fakty i mity na temat okularów progresywnych:

Jak działają soczewki progresywne?

Okulary progresywne należą do grupy „okularów wieloogniskowych”, ponieważ jednym szkłem korygowane są różne wady. Często określane są wśród optyków mianem okularów 3w1. Dzięki zastosowaniu soczewek progresywnych jedna para okularów zastępuje trzy pary klasycznych okularów jednoogniskowych. W prosty sposób oznacza to, że patrząc ku górze, w okularach progresywnych widzą Państwo ostro w dali, spoglądając w dół, ostro w przypadku bliskich odległości, zaś w obszarach pomiędzy dalą, a bliżą płynnie korygują one odległości pośrednie. Jest to możliwe dzięki płynnej zmianie mocy. Promień krzywizny powierzchni soczewek progresywnych, od których zależy moc soczewki, zmienia się w sposób ciągły, od wartości korygujących wadę do dali, do wartości korygujących widzenie do bliży. Zmiana mocy przebiega wzdłuż segmentu tzw. kanału progresji.

Obecnie dzięki innowacyjnej konstrukcji soczewek, jak również idealnie dobranej progresji względem soczewek, proces produkcyjny okularów progresywnych jest złożony: dzięki zmiennej krzywiźnie powierzchni szkła dziesiątki mocy optycznych połączone są w jednym szkle progresywnym.

Szkła okularowe - porównanie obszarów widzenia

Okulary progresywne - mocne strony

W soczewce progresywnej wyróżnia się cztery obszary:
– obszar do dali (korygująca moc do dali),
– obszar do bliży (korygująca moc do bliży),
– obszar do odległości pośrednich, tzw. strefa lub kanał progresji (dzięki niemu ostro widzimy również np. komputer lub deskę rozdzielczą auta)
– obszary peryferyjne, czyli zewnętrzne obszary soczewki progresywnej, w których występują aberracje powodujące zniekształcenie obrazu (dlatego też potocznie często mówi się, że patrząc zewnętrzną częścią soczewki nie zobaczymy wyraźnie i ostro).

Wielkości obszaru peryferyjnego wpływa na jakość soczewki progresywnej – im jest on mniejszy tym wyższa jakość soczewki.

Czy okulary progresywne są dla mnie?

Okulary  progresywne zdecydowanie podnoszą komfort codziennego użytkowania okularów.

Okulary progresywne wybierane są często przez osoby, które ukończyły 40 rok życia. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, u których pojawił się problem z odczytywaniem tekstu z bliskiej odległości, czyli tak zwana starczowzroczność, spowodowana osłabieniem mięśnia odpowiedzialnego za sprawność soczewki i właściwą akomodację oka.

Takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku osób, które posiadają kilka par jednocześnie – jedne do chodzenia na co dzień, a drugie do czytania i systematycznie muszą je zmieniać. Okulary progresywne są w stanie w dużym stopniu zwiększyć komfort pacjenta, a także zredukować koszty zakupu kilku par tradycyjnych okularów naraz.

Czy przyzwyczaję się do okularów progresywnych?

Należy pamiętać, że każde okulary progresywne objęte są okresem adaptacji. Czasami wystarczy jeden dzień, a czasami tydzień lub więcej. Jest to nieunikniony etap. Istotnymi elementami, które wpływają na zniwelowanie tego etapu to: prawidłowo wykonane badanie wzroku, montaż soczewek w oprawie okularowej oraz rodzaj wybranej konstrukcji.

Zalecamy aby odpowiednio wcześnie zdecydować się na okulary progresywne. Im częściej będą Państwo nosić swoje okulary, tym szybciej się do nich przyzwyczają. Większość klientów używa ich bez żadnych problemów zaraz po zakupie lub przyzwyczają się po kilku dniach.

Okres adaptacyjny, czyli czas, w którym zarówno nasz mózg jak i wzrok przyzwyczai się do tego typu okularów trwa zazwyczaj niedługo, obejmuje maksymalnie kilka tygodni. W naszych salonach dajemy Państwu gwarancję adaptacji. Jeżeli z pewnych przyczyn po użytkowaniu okularów progresywnych przez okres ponad 1 miesiąca nie zaadaptują się Państwo do tego typu okularów wymienimy nieodpłatnie zakupioną parę okularów progresywnych na 2 pary okularów: okulary do chodzenia oraz okulary do czytania. Z naszego doświadczenia wynika, że osoby wybierające okulary progresywne nie wyobrażają już sobie innego wybory. Spersonalizowane soczewki oraz zaawansowane konstrukcje najnowszych okularów progresywnych gwarantują szybką i bezproblemową adaptację.

Skąd biorą się więc negatywne opinie o soczewkach progresywnych?

Wiele salonów optycznych próbuje zachęcić klienta do zakupu bardzo niską ceną, nie wyjaśniając szczegółowo konstrukcji progresywnych. Niska cena maskuje często podstawowe i wąskie konstrukcje, co wiąże się z gorszym dopasowaniem pod klienta, a co za tym idzie z niższym komfortem użytkowania. Działa to również w druga stronę – czasami salony proponują okulary progresywne w bardzo wysokich cenach sięgających nawet do kilku tysięcy złotych. Dla klienta często wysoka cena świadczy o najwyżej jakości, prawie jakby kupował „nowe oczy”. Jednak zawsze trzeba liczyć się z małymi ograniczeniami chociażby występującymi obszarami peryferyjnymi. W naszych salonach gwarantujemy Państwu fachową pomoc w doborze i konfiguracji okularów progresywnych w atrakcyjnych cenach.

Gdzie kupię i wybiorę odpowiednie okulary progresywne?

W salonach visionoptyk.pl  uzyskasz profesjonalne porady, dobierzesz odpowiednie oprawki i kupisz okulary progresywne. Wykwalifikowany zespół optyków wykona niezbędne pomiary oraz wycentruje soczewki okularów progresywnych z najwyższą precyzją.

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI: Rabat – 300zł na okulary progresywne.

© 2020 visionoptyk.pl