Precyzyjne i cienkie okulary jednoogniskowe

Okulary a psychologia

Okulary dają nam dosłownie nowe spojrzenie, bo widzimy w nich lepiej. Dają nam również nowe spojrzenie na nas samych. Dobrze dobrane oprawy okularowe dodadzą nam z pewnością uroku, będą nas wyróżniać, a to z kolei przydaje się w sferze zawodowej. Dla wielu osób nowe okulary to istna metamorfoza. Okulary mogą dodać nam charakteru, pewności siebie, ale także np. tajemniczości i być po prostu dopełnieniem wizerunku.

Co mówią o Tobie Twoje oprawki?

Dość często mówi się, że okulary podkreślają charakter właściciela opraw. Przeprowadzone badania oraz psychologowie podkreślają, że osoby noszące okulary postrzegane są jako:

  • osoby o wyższym statusie społecznym 
  • osoby inteligentne, wzbudzające zaufanie
  • osoby pracowite i kompetentne
  • osoby pewne siebie
  • osoby pełne elegancji
  • osoby ceniące sobie modę
  • osoby lepiej wykształcone, z wyższym wykształceniem
  • osoby które lepiej są postrzegane na spotkaniach biznesowych oraz lepiej wypadające na rozmowach kwalifikacyjnych.

Ponadto okulary są także atrybutem władzy, dlatego osoby na wysokich stanowiskach często sięgają po solidne oprawki. Osoby noszące okulary topowych i znanych firm postrzegane są jako osoby lubiące bawić się modą, które cenią sobie dobry styl i gust i ekstrawagancję.

Okulary a wizerunek w pracy

Coraz częściej okulary są wyborem również przez osoby które nie mają wady wzroku. Tak zwane zerówki noszą pracownicy różnych branż, kobiety i mężczyźni. W biznesie osoby noszące okulary są postrzegane jako inteligentne i wyższym poziomie IQ. Panuje również przekonanie, że osoba która jest posiadaczem stylowych opraw okularowych zna się na modzie i obowiązujących trendach. Jedno jest pewne, zakładając okulary w pracy na pewno nie zaszkodzimy sobie, wręcz przeciwnie. Dopełnimy nasz służbowy wizerunek, dzięki czemu będziemy wyglądać jeszcze bardziej profesjonalnie.

Znaczenie kształtu okularów

Okazuje się, że kształt okularów ma znaczenie i wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani. Psychologia podkreśla, że decydując się na oprawy o ostrych kątach zaznaczamy pewność siebie oraz przebojowość. Osoby natomiast noszące okulary o okrągłych kształtach są postrzegane jako te o łagodnej i delikatnej osobowości. Prostokątne oprawki natomiast powinny należeć do osób zdeterminowanych do działania i zdecydowanych. Wiadome jest, że oprawki powinniśmy wybierać w zgodzie ze sobą, tak by się w nich czuć dobrze, komfortowo i atrakcyjnie.

okulary biurowe

Sprawdź nasze salony optyczne w swojej okolicy:

O nas

Zapraszamy do salonów Vision Optyk. Nasi profesjonalni doradcy pomogą Ci w dbaniu o zmęczone oczy i doradzą w wyborze najlepszych kropli i okularów. Oferujemy też bezpłatne badanie wzroku we wszystkich naszych salonach. Zapraszamy!

Oprawki z Vision Optyk

Okulary są częścią modnego wizerunku i pozwalają zrobić dobre wrażenie. Warto przy wyborze okularów zwrócić się o  pomoc specjalisty, który wie na co zwrócić uwagę by wybrać najlepsze okulary. Zapraszamy do salonów Vision Optyk gdzie czekają na Państwa markowe modele okularów oraz te mniej znane. Zapraszamy!