Ćwiczenia na wzrok

Ćwiczenia oczu, poprawiające wzrok są proste i są naturalną metodą poprawy wzroku. Przynoszą ulgę zmęczonym oczom, a regularnie stosowane potrafią zdziałać cuda. Wystarczy kilka, kilkanaście minut dziennie systematycznych ćwiczeń by wzmocnić wzrok, nauczyć go szybkiej regeneracji – zwłaszcza w dobie korzystania z urządzeń cyfrowych. W poniższym wpisie podpowiadamy jak uczynić wzrok lepszym i prawidłowo o niego zadbać.

Praca przy komputerze

Jeśli pracujemy przy komputerze, warto wprowadzić kilka wskazówek, zasad które dadzą ukojenie zmęczonym oczom. Oto kilka z nich:

  • Dbaj, by powietrze w pokoju było wilgotne. Ustaw w nim nawilżacz lub miseczki z wodą, kilka razy w ciągu dnia otwieraj okno.
  • W pomieszczeniu, w którym pracujesz, postaw na zieleń. Rośliny neutralizują szkodliwy wpływ promieniowania. Ponadto patrzenie na zieleń działa kojąco na wzrok.
  • Unikaj kontaktu z dymem papierosowym. Dym papierosowy w połączeniu z suchym powietrzem działa niekorzystnie na oczy.
  • Zainwestuj w szkła pokryte powłoką refleksyjną. Powoduje ona, że światło z monitora nie odbija się od szkieł (co bardzo męczy oczy), a także poprawia komfort widzenia.

Sprawdzone ćwiczenia na wzrok

Spoglądanie w dal

Oderwanie wzroku i spoglądanie co jakiś czas w dal, to bardzo dobra praktyka. Warto wykonywać takie przerwy na ćwiczenie co godzinę. Bardzo dobrze wpływa to na ostrość naszego widzenia.

Mocne zaciskanie powiek

Jak chronić oczy zimą? nawilżanie oczu

Warto wziąć głęboki oddech i zamknąć oczy, a potem napiąć mięśnie twarzy i szyi. Następnie zacisnąć mocno szczęki i wstrzymywać oddech na kilka sekund z mocno zamkniętymi powiekami. Kolejny ruch to szybki wydech. Taką czynność warto powtórzyć trzy razy.

Ruszanie gałką w lewo i prawo

okulary damskie - Salon Vision Optyk korekcyjne

Ćwiczenie polega na zamknięciu powiek, a następnie na rozluźnieniu mięśni czoła. Kolejny krok to bardzo powolne i spokojne przesuwanie oczu raz w lewo i raz w prawo. Gdy w trakcie wykonywania ćwiczenia poczujemy napięcie mięśni gałki ocznej, należy przez chwilę je utrzymać.

Ziewanie

Ziewanie to forma dotlenienia organizmu. Metodą która pozwoli nam ziewnąć, jest otwarcie szeroko ust i potarcie dwoma palcami obu dłoni czubka nosa. Podczas ziewania oczy naturalnie się mrużą i zostają mocno nawilżone.

Ćwiczenia na zmęczone oczy

Wykonując regularnie ćwiczenia na zmęczone oczy, wykazujemy się troską o ich kondycję. Warto je wykonywać nawet jeśli nie w ciągu dnia, to po całym dniu pracy przy komputerze. Ćwiczenia oczu to bardzo aktualny temat, z którym każdy powinien się zapoznać dla dobra nie tylko swojego wzroku, ale i funkcjonowania całego organizmu.

Sprawdź nasze salony optyczne w swojej okolicy:

O nas

Zapraszamy do salonów Vision Optyk. Nasi profesjonalni doradcy pomogą Ci w dbaniu o zmęczone oczy i doradzą w wyborze najlepszych kropli i okularów. Oferujemy też bezpłatne badanie wzroku w naszych salonach w Gnieźnie, Swarzędzu, Środzie Wielkopolskiej, Wrześni, Rokietnicy, Pobiedziskach i Śremie. Zapraszamy.

Ćwiczenia na zmęczone oczy - VisionOptyk

Pamiętajmy, że ćwiczenia na zmęczone oczy pełnią jedynie formę odpoczynku i relaksacji. Jeśli czujemy, że gorzej widzimy, i wzrok ulega zmianie, warto wybrać się do okulisty lub optometrysty. Regularne badania wzroku mogą zapobiec rozwojowi niektórych schorzeń, dlatego zadbaj o swój wzrok z Vision Optyk. Zapraszamy!