Dieta na wzrok

Dobrze ułożona dieta na wzrok może zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych schorzeń i chorób oczu, jak np. jaskry. Spożywanie zielonych warzyw liściastych nie tylko pozytywnie wpłynie na kondycję naszych oczu, ale też wspomoże pracę mózgu i może też zmniejszać ryzyko niektórych chorób neurodegeneracyjnych oraz depresji.

Co jeść na dobry wzrok?

Dieta na zdrowe oczy musi być bogata w owoce i warzywa pełne witamin, które pozytywnie wpływają na kondycję naszych oczu. Szczególnie osoby po 50. roku życia powinny dbać o to, co spożywają, ale też osoby w wieku dojrzewania, palące papierosy, cierpiące na miażdżycę, otyłość, nadciśnienie tętnicze i/lub wysoki poziom cholesterolu.

Dieta na oczy - substancje, dzięki którym zadbasz o wzrok

W naszej diecie powinny znaleźć się substancje, które powstrzymują rozwój wolnych rodników. Zaliczają się do nich luteina, zeaksantyna i antocyjany oraz przeciwutleniacze, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. Substancje te działają przeciwzapalnie i bakteriostatycznie oraz wspomagają odnowę enzymów chroniących białka. Ludzki organizm nie wytwarza ich samodzielnie, a jedynie dostarczyć można je wraz z pożywieniem.

Dieta na dobry wzrok - zielone warzywa liściaste

Okazuje się, że najwięcej substancji odpowiadających za ochronę wzroku znajduje się w zielonych warzywach liściastych. Warto spożywać sałatę, brokuły, szpinak, natkę pietruszki, jarmuż, groszek zielony, ale też kukurydzę, borówki i kabaczki. Są to naturalne źródła luteiny, zeaksantyny i antocyjanów. Warzywa te są też smaczne i świetnie sprawdzą się w kolorowych sałatkach, koktajlach, daniach głównych lub na kanapce. Warto też spożywać je samodzielnie i tworzyć z nich zdrowe przekąski.

Dieta na poprawę wzroku - witaminy

W zakresie witamin dla oczu najważniejsze są witaminy A, C oraz E, które są naturalnymi przeciwutleniaczami i hamują powstawanie wolnych rodników Dobrze jest więc spożywać takie warzywa, jak pomidory, paprykę, marchewki, porzeczki i pestki dyni. Warto zadbać o zdrową dietę, która nie tylko jest odpowiednia dla utrzymywania dobrej kondycji naszych oczu, ale też wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu.

Dieta na zdrowe oczy

Zdrowa dieta na wzrok jest niezbędna, by nasz organizm funkcjonował bez zarzutu, byśmy mieli dużo energii i by zapobiec rozwojowi niektórych chorób oczu. Poza dietą można również wspomagać swój wzrok innymi metodami. Szczególnie podczas pracy przy komputerze.

Odwiedź nasze salony optyczne

Odwiedź nasz salon Vision Optyk w jednym z poniższych miast:

O nas

W salonach Vision Optyk oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie metod dbania o wzrok.  Zapraszamy również do wykonania bezpłatnego badania wzroku i profesjonalnego doboru okularów. Najwyższa jakość usług oraz przyjazna atmosfera to nasze atuty. Zapraszamy do salonu.

Dieta na wzrok - VisionOptyk

Zadbaj o swoje oczy za pomocą dobrze dobranej diety, ale też specjalnych powłok uszlachetniających w okularach i regularnych badań wzroku. Dowiedz się też, jak zadbać o swój wzrok zimą.