Kiedy wymienić szkła w okularach? Wymiana szkieł w okularach - Salon optyczny VisionOptyk

Kiedy wymienić szkła w okularach?

Niektórzy badają swój wzrok regularnie, inni ławo o tym zapominają i kierują się do optyka wtedy, gdy przestają wyraźnie widzieć. Jak często powinniśmy badać wzrok i zmieniać szkła w okularach? Jak prawidłowo dbać o wzrok i nosić zawsze idealnie dopasowane okulary?

Kiedy wymienić szkła w okularach? Salon optyczny VisionOptyk

Wymiana szkieł w okularach

Szkła w okularach powinno się zmieniać w przypadku zmian w wadzie wzroku – jej pogorszeniu się lub polepszeniu. Po 40. roku życia zaleca się badać wzrok przynajmniej raz na 2 lata. Szkła muszą być dostosowane do aktualnej wady wzroku.

Szkła zmienia się także gdy ulegną one uszkodzeniu. Gdy pojawią się rysy lub zniekształcenia, znacząco wpływa to na obniżenie komfortu widzenia. Dlatego też częściej okulary zmieniają osoby, które podróżują, uprawiają sport i prowadzą aktywny styl życia.

Nowe szkła do starych oprawek

Jeśli jesteś przyzwyczajona/y do swoich obecnych oprawek i nie chcesz ich zmieniać, a Twoja wada wzroku wymaga nowych szkieł, możesz zakupić nowe szkła do starych oprawek. To wygodna opcja, która też wiąże się z niższymi kosztami niż zakup kolejnych oprawek.

Kiedy wymienić szkła w okularach? okulary przeciwsłoneczne - Salon optyczny VisionOptyk

Kiedy wymienić szkła w okularach - najczęściej zadawane pytania

Poniżej odpowiadamy na kilka najczęściej zadawanych pytań odnoście wymiany szkieł w okularach.

Czy można wymienić szkła w okularach?

Można wymienić szkła w okularach, a nawet jest to wskazane, jeśli obecne nie spełniają już swojej roli. Jednym z powodów, dlaczego pacjenci decydują się na zmianę szkieł jest też chęć wyposażenia ich w dodatkową powłokę uszlachetniającą. Brak niektórych powłok znacznie wpływa na obniżenie komfortu korzystania z okularów. Wpływają też one na dodatkową ochronę wzroku w niektórych sytuacjach.

Jak wymienić szkła w okularach

Żeby wymienić szkła w swoich dotychczasowych okularach skontaktuj się z nami. Doradzimy w wyborze kolejnych szkieł, wykonujemy bezpłatne badanie wzroku i profesjonalnie zmieniamy szkła w okularach. 

Jak wymienić szkła w okularach przeciwsłonecznych?

W przypadku okularów przeciwsłonecznych także warto zainwestować w takie, które wyposażone są w dodatkowe filtry, polaryzację i inne powłoki. Niekiedy też decydujemy się na okulary przeciwsłoneczne korekcyjne. W takich okularach również można wymienić szkła. W tym celu należy udać się do salonu optycznego, jak np. salony VisionOptyk. 

Co ile lat zmienia się okulary?

Trudno wskazać okres, co ile należy zmieniać okulary bądź szkła w okularach. Na pewno powinno to nastąpić gdy zmianie ulega nasza wada wzroku i pojawiają się dolegliwości takie jak ból oczu, głowy, zmęczenie, łzawienie oczu czy problemy ze skupieniem podczas czytania. Szkła trzeba też wymienić gdy ulegną one uszkodzeniu. Szczególnie też należy pilnować wymiany szkieł w przypadku dzieci, ponieważ wada u nich postępuje inaczej niż u dorosłych.

Zapraszamy do naszych salonów Vision Optyk

Nasze salony Vision Optyk są zlokalizowane w poniższych miejscowościach:

O nas

W naszych salonach Vision Optyk oferujemy profesjonalny dobór szkieł do wady wzroku i stylu życia, jak również możliwość zmiany szkieł w okularach. Zapraszamy do odwiedzenia nas osobiście i do kontaktu telefonicznego.

Kiedy wymienić szkła w okularach? nowe szkła do starych oprawek - Salon optyczny VisionOptyk

Kiedy wymienić szkła w okularach? - Salon VisionOptyk

W ramach dbania o swój wzrok i okulary warto wymieniać szkła w okularach. Te szkła, które nie spełniają już swojej funkcji negatywnie przekładają się na nasz komfort widzenia a także i wadę wzroku. Zaprawszamy w tym celu do naszych salonów optycznych VisionOptyk.