Nawodnienie na wzrok

Żeby dbać o swoje ciało od wewnątrz należy się regularnie nawadniać. To korzystnie wpływa również na kondycję naszych oczu i ich odpowiednie nawilżenie.

Jak dbać o oczy?

Gdy doskwiera Ci suchość oczu, pieczenie, uczucie piasku pod oczami, kłucie i niewyraźne widzenie trzeba jak najszybciej zadbać o wzrok. Wśród metod dbania o oczy, poza konsultacją u specjalisty, można wyróżnić spędzanie mniej czasu przed ekranem, stosowanie kropli nawilżających, zdrowe odżywianie się, wysypianie i wietrzenie pomieszczeń. Ważne jest też jednak nawadnianie organizmu.

Skutki odwodnienia organizmu

Gdy organizm jest odwodniony, może to doprowadzić do wielu nieprzyjemnych skutków dla organizmu. Wśród nich wyróżnić można rozwój niewydolności nerek, zwiększenie ryzyka miażdżycy i choroby wieńcowej, pojawie nie się zaparć i suchość skóry oraz ust. Dodatkowo może pojawić się zapalenie gałek ocznych, które przy długotrwałym odwodnieniu może wywołać trwałe zmiany w ich obrębie oraz doprowadzić do rozwoju chorób i schorzeń oczu.

Woda niezbędna dla oczu

Oczy są wyjątkowo wrażliwe na odwodnienie. Ciało szkliste, które wypełnia gałkę oczną jest w dużej mierze złożone z wody, a na zewnątrz oczy przykrywa tzw. film łzowy, który nawilża i oczyszcza nasze oczy. Niezwykle ważne dla naszych oczu jest to, ile płynów przyjmujemy w ciągu dnia. Niedobór wody w organizmie niemal natychmiast objawia się suchością oczu, zmęczeniem, a także potrzebą tarcia powiek. Woda jest niezbędna dla naszych oczu – reguluje ilość oraz skład filmu łzowego oraz wpływa na skład ciała szklistego.

Jak jeszcze dbać o oczy?

Poza dbaniem o właściwy poziom nawodnienia organizmu należy przykładać uwagę do kondycji oczu poprzez wysypianie się i stosowanie odpowiednich dla nas kropli nawilżających. Dodatkowo warto ograniczyć czas spędzany przed ekranem i dużo spacerować oraz spędzać czas na zewnątrz. Jest to ważne szczególnie dlatego, że wiele osób pracuje przed ekranem komputera i długo korzysta ze smartfonu, a oczy też powinny mieć możliwość odpoczynku. Dowiedz się więcej, jak możesz zadbać o swój wzrok.

Jak często się nawadniać?

Najlepiej przyjmować płyny regularnie przez cały dzień i zrobić z tego zdrowy nawyk. Ilość płynów trzeba dostosować do swojej masy ciała oraz aktywności w ciągu dnia. Warto pić dużo wody i innych zdrowych napojów, a nie korzystać z napojów sztucznie słodzonych.

O nas

W salonach Vision Optyk oferujemy szeroki wybór okularów oraz bezpłatne badanie wzroku. Różne rodzaje oprawek i wzorów oraz kompleksowe badania. Najwyższa jakość usług oraz przyjazna atmosfera to nasze atuty. Zapraszamy do salonu.

Wpływ nawodnienia na wzrok - VisionOptyk

Pamiętaj o regularnym nawadnianiu się, by dbać o kondycję swojego narządu wzroku. Zapraszamy do naszych salonów optycznych, gdzie można skonsultować się ze specjalistami, dobrać odpowiednie okulary i krople do oczu.