Września

ul. Rynek 18
62-300 Września

696 502 602

wrzesnia@visionoptyk.pl

pn.-pt.: 10.00-18.00
sb. 10.00-13.00

Kompleksowo zadbamy o Twój wzrok i modny wygląd w okularach

Salon optyczny VisionOptyk we Wrześni oferuje bezpłatne badania wzroku, które przeprowadzane jest przez dyplomowanych optometrystów z wieloletnim doświadczeniem w badaniu wzroku pacjentów. Badanie przeprowadzane jest w profesjonalnym gabinecie optometrycznym przy użyciu sprzętu renomowanych firm optycznych. Optometrysta posiada wyższe wykształcenie, wieloletnią praktykę oraz niezbędne licencje do wykonywania kompleksowych badań, diagnozowania wad wzroku oraz rozpoznawania zaburzeń widzenia. Dobrze dopasowane soczewki lub okulary są zazwyczaj optymalnym rozwiązaniem problemów z widzeniem. Istotne jest regularne aktualizowanie badań okulistycznych, ponieważ wady wzroku zmieniają się z wiekiem.

Bezpłatne badanie wzroku Września

W salonie VisionOptyk we Wrześni badanie wzroku jest bezpłatne! Każdy kto chce sprawdzić swój wzrok, ma ku temu wyjątkową okazję.

Ile kosztuje badanie wzroku?

Standardowa cena badania wzroku wynosi 100 zł. Obecnie badanie wykonujemy za 0 zł jeśli klienci zdecydują się na wykonanie okularów korekcyjnym w terminie do 3 miesięcy od daty wykonania badania wzroku.

Czy jest obowiązek zakupu okularów?

Co ważne, nie ma obowiązku zakupu okularów. W przypadku chęci realizacji zlecenia okularów w przyszłości recepta pozostaje w kartotece gabinetu i czeka na Państwa w przyszłości. W przypadku chęci wykupu recepty bez wykonywania okularów, koszt wynosi 100 zł. Dokonujemy również zwrotu tej kwoty, jeżeli zrealizują Państwo zakup okularów w naszym salonie w przyszłości tak aby badanie pozostało dla Państwa bezpłatne!

Komputerowe badanie wzroku

Specjalista zwany optometrystą przeprowadza dokładne badania w celu zdiagnozowania problemów związanych z widzeniem i wykrycia wszelkich zaburzeń widzenia. W gabinecie VisionOptyk badanie widzenia komputerowego jest tylko jednym z aspektów kompleksowego badania wzroku. Choć badanie widzenia komputerowego może służyć jako badanie przesiewowe, często samo w sobie jest niewystarczające. Stąd też musi być uzupełnione o dodatkowe badania przeprowadzone przez specjalistę w celu pełnej diagnostyki wzroku.

 

Badanie wzroku u dziecka - Września

W gabinecie VisionOptyk znajdującym się we Wrześni optometryści przeprowadzają badania wzroku dzieci już od 10 roku życia. Jeśli jednak dziecko nosiło wcześniej okulary, badanie przeprowadzane jest dla dzieci już od 6 roku życia. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany w zachowaniu lub wyglądzie dziecka, możesz umówić się na konsultację. Przeprowadzenie badania wzroku u dzieci jest niezwykle istotne, ponieważ mogą one nie być w stanie skutecznie zakomunikować wszelkich problemów związanych z widzeniem. Dlatego we Wrześni oferujemy bezpłatne badanie wzroku dla dzieci.

Ważne – umawianie dzieci poniżej 16 roku życia tylko telefonicznie!

Dzieci poniżej 16 roku życia należy umawiać telefonicznie ze względu na konieczność umówienia odpowiedniego specjalisty oraz wcześniejsze godziny badań dzieci.

Ważne – umawianie dzieci, które nigdy wcześniej nie nosiły okularów

W przypadku młodych dzieci, które nie nosiły wcześniej okularów, konieczna może okazać się wcześniejsza wizyta bezpośrednio u okulisty z koniecznością zakropienia oczu.

Wirtualny Spacer

Badanie wzroku przeprowadzane jest w nowoczesnym gabinecie, gdzie w komfortowych warunkach zajmie się Państwem wyspecjalizowany i doświadczony optometrysta.

Badanie wzroku Września

Salon we Wrześni zlokalizowany jest w samym centrum miasta, przy ul. Rynek 18, w bardzo bliskim sąsiedztwie Urzędu Miasta i Gminy Wrześni tuż przy Rynku.

Badanie Wzroku - niekonieczne u nas!

Realizujemy zlecenia na zakup okularów również na podstawie zewnętrznych recept (zewnętrznych badań). W takim przypadku nie ma konieczności wykonywania badań w naszym naszym salonie.

Badanie Wzroku Września (prywatnie)

W naszym gabinecie we Wrześni oferujemy klientom możliwość skorzystania z bezpłatnego badania wzroku przeprowadzonego przez wyspecjalizowanego optometrystę. Nasze placówki są nowoczesne i komfortowe, obsługują zarówno dorosłych, jak i dzieci. Oprócz badań wzroku, VisionOptyk w Suchym Lesie zapewnia zróżnicowaną ofertę opraw okularowych zarówno znanych, jak i mniej znanych marek. Naszą specjalnością jest dobór okularów korekcyjnych, soczewek kontaktowych oraz okularów przeciwsłonecznych, przy czym dostępne są liczne rabaty i promocje. Staramy się polecać najnowocześniejsze rozwiązania i innowacyjne powłoki okularowe. Dzięki dużemu wyborowi modeli okularów zapewniamy, że każdy znajdzie coś, co odpowiada jego preferencjom modowym i stylistycznym, a jednocześnie jest wygodne.

Jak wygląda badanie?

Badanie wzroku polega na doborze odpowiednich soczewek korekcyjnych, czyli takich które pozwalają pacjentom widzieć w sposób dla nich najlepszy  – dający ostrość widzenia oraz poprawiający komfort ich funkcjonowania. Podczas badania optometrysta sprawdza także rozstaw źrenic – konieczny do przepisania prawidłowych szkieł korekcyjnych.

Badanie wzroku – wyniki i interpretacja

Wyniki badania wzroku dostępne są od razu po badaniu. Optometrysta wyjaśni Państwu zapisy badania, w tym. m.in. sfery (moc), ewentualnie cylindry oraz oś cylindra.

 

Ile trwa badanie?

Badanie nie trwa długo – około pół godziny. W tym czasie optometrysta dobierze odpowiednie szkła korekcyjne oraz wypisze receptę na szkła okularowe. Co ważne, ponieważ cenimy Państwa czas – u nas pacjenci umawia są na konkretne godziny, tak aby uniknąć czekania w kolejkach.

Czy badanie wzroku boli?

Podstawowe badanie wzroku jest bezbolesne, dlatego nie mają się Państwo czego obawiać.

Jak przygotować się do badania wzroku?

W naszym poradniku odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Klienci mogą zapoznać się z cennymi informacjami i wieloma wskazówkami.