Środa Wielkopolska

ul. Wiosny Ludów 4
63-000 Środa Wlkp.

696 609 500

sroda@visionoptyk.pl

pn.-pt.: 10.00-18.00
sb. 10.00-13.00

Kompleksowo zadbamy o Twój wzrok i modny wygląd w okularach

Odwiedź salon optyczny VisionOptyk w Środzie Wielkopolskiej i zdecyduj się na bezpłatne badanie wzroku prowadzone przez dyplomowanych optometrystów z wieloletnim doświadczeniem. Posiadają oni umiejętności w zakresie doboru odpowiednich okularów oraz korekcji wad wzroku. Nasi optometryści posiadają wyższe wykształcenie i są doświadczonymi specjalistami uprawnionymi do wykonywania zawodu. Przeprowadzają szczegółowe badania w celu zdiagnozowania problemów ze wzrokiem i zalecają skuteczną terapię. W klinice wykorzystywany jest sprzęt najlepszych firm optycznych. Przed zamówieniem okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych niezbędne jest badanie wzroku, które pozwoli stwierdzić wszelkie zmiany w wadach wzroku. Dlatego ważne jest, aby badanie było aktualne.

Bezpłatne badanie wzroku Środa Wielkopolska

W salonie VisionOptyk w Środzie Wielkopolskiej badanie wzroku nic nie kosztuje! To wyjątkowa okazja do tego aby przekonać się w jakiej kondycji jest wzrok.

Ile kosztuje badanie wzroku?

Standardowa cena badania wzroku wynosi 100 zł. Obecnie badanie wykonujemy za 0 zł jeśli klienci zdecydują się na wykonanie okularów korekcyjnym w terminie do 3 miesięcy od daty wykonania badania wzroku.

Czy zakup okularów jest obowiązkowy?

Co ważne, nie ma obowiązku zakupu okularów. W przypadku chęci realizacji zlecenia okularów w przyszłości recepta pozostaje w kartotece gabinetu i czeka na Państwa w przyszłości. W przypadku chęci wykupu recepty bez wykonywania okularów, koszt wynosi 100 zł. Dokonujemy również zwrotu tej kwoty, jeżeli zrealizują Państwo zakup okularów w naszym salonie w przyszłości tak aby badanie pozostało dla Państwa bezpłatne!

Komputerowe badanie wzroku

Rola optometrysty polega na przeprowadzaniu dokładnych badań wzroku w celu zdiagnozowania wszelkich wad i zaburzeń widzenia. W VisionOptyk komputerowe badanie wzroku jest tylko jedną z części kompleksowego badania wzroku. Jednak opieranie się wyłącznie na badaniu komputerowym nie zawsze może dostarczyć wystarczających informacji i może być traktowane jedynie jako badanie wstępne. Aby uzyskać pełną i trafną diagnozę, często konieczne są dodatkowe badania przeprowadzone przez specjalistę.

Badanie wzroku u dziecka - Środa Wielkopolska

W gabinecie VisionOptyk w Środzie Wielkopolskiej optometryści wykonują badania wzroku dzieci od około 10 roku życia. Jeśli jednak dziecko nosiło wcześniej okulary, badanie wzroku można przeprowadzić już od około 6 roku życia. Zaleca się konsultację w przypadku zauważalnych zmian w zachowaniu lub wyglądzie dziecka. Badania wzroku u dzieci są kluczowe, ponieważ małe dzieci mogą nie być w stanie skutecznie zakomunikować problemów z widzeniem. Dlatego w Środzie Wielkopolskiej oferowane jest bezpłatne badanie wzroku dla dzieci.

Ważne – umawianie dzieci poniżej 16 roku życia tylko telefonicznie!

Dzieci poniżej 16 roku życia należy umawiać telefonicznie ze względu na konieczność umówienia odpowiedniego specjalisty oraz wcześniejsze godziny badań dzieci.

Ważne – umawianie dzieci, które nigdy wcześniej nie nosiły okularów

W przypadku młodych dzieci, które nie nosiły wcześniej okularów, konieczna może okazać się wcześniejsza wizyta bezpośrednio u okulisty z koniecznością zakropienia oczu.

Wirtualny Spacer

Badanie wzroku przeprowadzane jest w nowoczesnym gabinecie, gdzie w bardzo dogodnych warunkach zaopiekuje się Państwem certyfikowany optometrysta.

Badanie wzroku Środa Wielkopolska

Salon Vision Optyk w Środzie Wielkopolskiej położony jest w ścisłym centrum miasta, przy ul. Wiosny Ludów 4.

Badanie Wzroku - niekonieczne u nas!

Realizujemy zlecenia na zakup okularów również na podstawie zewnętrznych recept (zewnętrznych badań). W takim przypadku nie ma konieczności wykonywania badań w naszym naszym salonie.

Badanie Wzroku Środa Wielkopolska (prywatnie)

Nasz wyspecjalizowany optometrysta oferuje klientom bezpłatne badanie wzroku w naszym gabinecie zlokalizowanym w Środzie Wielkopolskiej, gdzie mogą liczyć na nowoczesny sprzęt i komfortowe otoczenie. Badaniu wzroku mogą poddać się zarówno dorośli, jak i dzieci. VisionOptyk w Środzie Wielkopolskiej posiada bogatą kolekcję opraw okularowych zarówno dużych, jak i mniej znanych marek. Naszą specjalnością jest dobór okularów korekcyjnych, soczewek kontaktowych oraz okularów przeciwsłonecznych. Zapewniamy różne rabaty i promocje na nasze okulary oraz polecamy najnowsze innowacje w zakresie powłok okularowych. Dzięki szerokiej gamie dostępnych modeli zapewniamy, że każdy znajdzie coś wygodnego, modnego i stylowego.

Jak wygląda badanie?

Badanie wzroku polega na doborze odpowiednich soczewek korekcyjnych, czyli takich które pozwalają pacjentom widzieć w sposób dla nich najlepszy  – dający ostrość widzenia oraz poprawiający komfort ich funkcjonowania. Podczas badania optometrysta sprawdza także rozstaw źrenic – konieczny do przepisania prawidłowych szkieł korekcyjnych.

Badanie wzroku – wyniki i interpretacja

Wyniki badania wzroku dostępne są od razu po badaniu. Optometrysta wyjaśni Państwu zapisy badania, w tym. m.in. sfery (moc), ewentualnie cylindry oraz oś cylindra.

 

Ile trwa badanie?

Badanie nie trwa długo – około pół godziny. W tym czasie optometrysta dobierze odpowiednie szkła korekcyjne oraz wypisze receptę na szkła okularowe. Co ważne, ponieważ cenimy Państwa czas – u nas pacjenci umawia są na konkretne godziny, tak aby uniknąć czekania w kolejkach.

Czy badanie wzroku boli?

Podstawowe badanie wzroku jest bezbolesne, dlatego nie mają się Państwo czego obawiać.

Jak przygotować się do badania wzroku?

W naszym poradniku podpowiadamy jak przygotować się do badania. Można w nim znaleźć wiele cennych informacji i wskazówek.