Okulary z apteki

Zdarza się, że jako klienci skuszeni dobrą ceną kupujemy nowe okulary w aptece. Niekiedy nawet idziemy o krok dalej i mierzymy okulary z popularnych supermarketów. Niewątpliwie kusząca jest tutaj niższa cena oprawek, ale za tym też idzie ich jakość.

Okulary z apteki czy od optyka - salon vision optyk

Czy okulary z apteki szkodzą?

Czy okulary z apteki są dobre, czy mogą nam zaszkodzić? Pomijając fakt wątpliwej jakości oprawek, okulary z apteki lub z marketów charakteryzują się często dużo gorszymi soczewkami korekcyjnymi. Niekiedy zdarza się, że klienci kupują tanie oprawki apteczne lub pochodzące z innych miejsc i idą do salonu optycznego po to tylko, żeby w tych oprawkach zamontować właściwe soczewki korekcyjne. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Soczewki w salonach optycznych są wykonane z wysokiej jakości materiałów, wyposażone w dodatkowe powłoki uszlachetniające i dostosowane do wady oraz stylu życia pacjenta. Jednocześnie soczewki okularowe w okularach z apteki są często wykonane z akrylu, który jest tani i powoduje duże zniekształcenia optyczne.

Okulary gotowe z apteki, w przeciwieństwie do tych zamawianych w salonie optycznym, niemalże nigdy nie będą dopasowane idealnie do potrzeb użytkownika. Nieprawidłowo dobrane okulary mogą wywoływać ból i łzawienie oczu, bóle i zawroty głowy, a także negatywnie wpływać na wzrok. Nieprawidłowa korekcja wady wzroku może też prowadzić do problemów z widzeniem oraz trudnych do usunięcia problemów ze wzrokiem, wymagających niekiedy specjalistycznego leczenia.

Okulary do czytania z apteki

Gotowe okulary do czytania z apteki, drogerii lub supermarketu mają służyć jedynie do okazjonalnego korzystania z nich, a nie do stałego użytkowania. Sprawdzą się więc, gdy nasze okulary od optyka zostały uszkodzone, jesteśmy w trakcie wymiany na inne lub z jakiejkolwiek innej przyczyny nie możemy chwilowo korzystać z profesjonalnych okularów z salonu optycznego. Dlatego też te zastępcze, gotowe okulary do czytania są tanie i bardzo niskiej jakości. W żadnym wypadku nie można z nich korzystać stale na co dzień, pracować ani prowadzić w nich pojazdów.

Okulary do czytania z apteki czy od optyka - salony optyczne visionoptyk

Okulary z apteki a od optyka

Okulary z apteki to gotowce, które zapewniają możliwość korekcji sferycznej, tej samej dla prawego i lewego oka. Nie mogą więc z nich korzystać osoby, które mają różne wady wzroku na każdym z oczu, jak również te, które mają astygmatyzm. Dodatkowo w salonie optycznym określa się odległość źrenic, która w przypadku gotowych okularów z apteki będzie uśredniona obuocznie. W rzeczywistości powszechnie zdarza się, że lewe oko w stosunku do prawego jest położone asymetrycznie. Dlatego wręcz niemożliwe jest idealne dostosowanie odległości i wysokości źrenic w okularach aptecznych, żeby zapewnić prawidłowy komfort widzenia.

Gdzie kupić okulary?

Po odpowiednio dobrane okulary najlepiej jest wybrać się do salonu optycznego. Tam profesjonalni optycy wykonają badanie wzroku i dopasują okulary do wady wzroku, a także rozstawu źrenic i twarzy. Wysokiej jakości okulary od optyka zapewniają maksymalny komfort widzenia i użytkowania na co dzień. W naszych salonach optycznych Vision Optyk oferujemy również bezpłatne badanie wzroku.

Okulary z apteki - wpływ na zdrowie - salony optyczne visionoptyk

Sprawdź nasze gabinety okulistyczne w swojej okolicy

Okulary od optyka - cena

Cena okularów damskich będzie wahać się w zależności od wybranej marki, rodzaju, powłok uszlachetniających i innych czynników. W naszych salonach Vision Optyk oferujemy wiele różnych modeli, kształtów i wzorów okularów dla Pań. Zapraszamy do najbliższego salonu.

O nas

Oferujemy dopasowanie oprawek do wady wzroku, twarzy i rozstawu źrenic. Zapewniamy profesjonalną pomoc i wysokiej jakości okulary w Gnieźnie, Swarzędzu, Środzie Wielkopolskiej, Wrześni, Rokietnicy, Pobiedziskach i Śremie. Zapewniamy kompleksowe usługi i bezpłatne badanie wzroku. Zapraszamy.

Okulary do czytania z apteki - salony optyczne visionoptyk

Okulary z apteki​ - VisionOptyk

Noszenie na co dzień okularów z apteki zamiast od optyka może skończyć się negatywnymi konsekwencjami dla Twojego wzroku. Okulary to inwestycja niekiedy na lata, dlatego warto je dopasować do siebie, by zapewniały wysoki komfort użytkowania. Jeśli chcesz znaleźć idealne okulary dla siebie, skontaktuj się z nami.