Czy okulary zerówki chronią wzrok? Ochrona oczu - Salon optyczny VisionOptyk

Czy okulary zerówki chronią wzrok?

Okulary nie muszą jedynie mieć za zadania korygować wady wzroku. Często wybierają okulary także osoby, które wady wzroku nie mają. Po co nosić okulary zerówki? Czy chronią one oczy czy raczej są szkodliwe?

Czy okulary zerówki chronią oczy przed światłem UV? Salon optyczny VisionOptyk

Czy okulary zerówki chronią oczy przed komputerem?

Okulary zerówki dobrane po przeprowadzonym badaniu optometrycznym mogą chronić oczy przed niebieskim światłem dobiegającym od komputera. Pracując dużo przy komputerze możemy zmagać się z bólami głowy, łzawieniem oczu, zmęczeniem i nieostrym widzeniem. Często wtedy wybieramy się do lekarza w celu zbadania naszego wzroku. Nawet jeśli w badaniu wyjdzie, że nie mamy wady wzroku, warto przemyśleć zakup okularów zerówek ze specjalnymi powłokami, które będą chronić nasz wzrok przed światłem dobiegającym z ekranu monitora.

Czy okulary zerówki chronią wzrok przed światłem UV?

Okulary zerówki mogą być wyposażone w filtry UVA oraz UVB, dzięki czemu będą chroniły nasz wzrok przed szkodliwym promieniowanie słonecznym. Ważne jest, by odpowiednio dobrać do swojej twarzy, budowy oczu i stylu życia okulary, a nie kupować gdziekolwiek najtańsze zerówki.

Czy okulary zerówki chronią wzrok przed komputerem? Salon VisionOptyk

Czy okulary zerówki psują wzrok?

Okulary zerówki nie psują wzroku. Niekiedy wciąż można się spotkać z obawami o zepsucie wzroku poprzez noszenie okularów zerówek. Jest to jednak mit, ponieważ okulary te mają na celu chronić wzrok i nie wpływają na niego negatywnie.

Noszenie okularów zerówek

Nosząc okulary zerówki musimy o nie dbać tak, jak o korekcyjne. Trzeba przykuwać uwagę do tego, jak wyglądają szkła, czy nie są już zarysowane lub zniekształcone. To wpływa na komfort noszenia okularów, a także zachowanie oczu podczas korzystania z nich. W okularach zerówkach można też zmieniać od czasu do czasu szkła, gdy te ulegną uszkodzeniu. 

Czy okulary zerówki chronią wzrok? Salon optyczny VisionOptyk

Gdzie kupić okulary zerówki?

Okulary powinno się kupować jedynie w profesjonalnych salonach optycznych. Pomimo że gotowe okulary w aptekach, drogeriach lub supermarketach kuszą swoją ceną, to nie są one dopasowane do naszych oczu, są bardzo niskiej jakości i mogą być stosowane jedynie na zastępstwo. U optyka dopasujemy okulary specjalnie pod siebie, dobierzemy odpowiednie filtry i powłoki uszlachetniające i kupimy okulary, które posłużą nam na lata.

Sprawdź nasze gabinety okulistyczne w swojej okolicy

Okulary zerówki - cena

Cena okularów zerówek zakupionych w salonie optycznym be dzie się wahać w zależności od wybranych oprawek, ich rodzaju, marki, a także powłok uszlachetniających stosowanych w szkłach i innych czynników. Salon optyczny Vision Optyk zapewnia szeroki wybór oprawek w różnych przedziałach cenowych, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zapraszamy do najbliższego salonu.

O nas

W naszych salonach dopasowujemy okulary do stylu życia, preferencji i twarzy. Profesjonalna pomoc, konkurencyjne ceny i wysoka jakość okularów. Zapraszamy do naszych salonów w Gnieźnie, Swarzędzu, Środzie Wielkopolskiej, Wrześni, Rokietnicy, Pobiedziskach i Śremie.

Czy okulary zerówki chronią oczy przed komputerem? Salon optyczny VisionOptyk

Czy okulary zerówki chronią wzrok? VisionOptyk

Okulary zerówki chronią wzrok w pracy i podczas innych codziennych aktywności. Dodatkowo odciążają wzrok, dodają elegancji, stylu i powagi. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z okularów zerówek na co dzień. Przekonaj się i Ty.