Okulary korekcyjne nosi wiele osób. Jest to dobre uzupełnienie stylizacji, ale ich głównym zadaniem jest korekcja wady wzroku. Dzięki nim możemy widzieć więcej i lepiej. Dobrze dobrane okulary zdecydowanie zwiększają komfort życia na co dzień, a przy okazji mogą pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd. Dlaczego posiadanie jednej pary okularów to za mało? Wyjaśniamy w poniższym wpisie.

 

Dlaczego warto mieć dwie pary okularów?

Sytuacją, w której najbardziej przydadzą się zapasowe okulary korekcyjne, jest zgubienie bądź zniszczenie naszej podstawowej pary. Wypadki zdarzają się najczęściej w najmniej oczekiwanych momentach, więc warto być przygotowanym na najgorsze. Na nowe okulary czeka się tydzień lub dwa. Jeśli nie potrafimy funkcjonować bez okularów, ich uszkodzenie może oznaczać wyłączenie nas z pracy i normalnego funkcjonowania przez kilku lub kilkanaście dni. Jeśli taka sytuacja będzie miała np. podczas wakacyjnego odpoczynku, oznaczać będzie zmarnowany urlop. Dzięki dodatkowej parze będziemy mogli spać spokojnie. Co więcej, posiadając dwie pary okularów możemy stosować je zamiennie, co pozytywnie wpłynie na żywotność okularów.

 

Możliwość wyboru okularów w zależności od okazji

Druga para okularów może być dobrym pomysłem, gdy lubimy eksperymentować i bawić się stylem. Możemy np. posiadać jedną parę elegancką, której będziemy używać w pracy, drugą natomiast sportową, z myślą o czasie wolnym. Dzięki możliwości wyboru, nasze stylizacje mogą stać się bardziej różnorodne. Można to porównać do naszej garderoby. Skoro mamy kilka par butów, spodni czy kilka koszulek, dlaczego mamy ograniczać się do jednej pary okularów?

Druga para okularów - zabawa stylem

Druga para okularów to również bardzo dobre rozwiązanie dla miłośników mody i dobrego stylu. Szczególnie opcja posiadania drugiej pary okularów przypadnie do gustu Paniom, które lubią bawić się modą. Można przecież mieć okulary które będą zakładane na co dzień, do pracy, jak i okulary które będą pasować bardziej do wersji wieczorowej.  Mając dwie pary okularów można dopasować do nich różnorodne stylizacje i otworzyć się na nowe.

Okulary do pracy przy komputerze

Jeśli pracujemy przy komputerze, warto zastanowić się nad zakupem drugiej pary okularów do pracy. Dobrze dobrane okulary, mogą znacząco wpłynąć na komfort pracy. Warto zainwestować w drugie okulary z powłoką blokującą emitowane przez ekran światło niebieskie. W porównaniu ze zwykłymi szkłami spiszą się one zdecydowanie lepiej i będą miały pozytywny wpływ na kondycję oczu.

Druga para okularów przeciwsłonecznych

Dzisiejsza technologia umożliwiła połączenie okularów przeciwsłonecznych z korekcyjnymi. Jest to idealne rozwiązanie na słoneczne dni. To bardzo dobra alternatywa dla osób z wadą wzroku. Dzięki niej nie muszą oni już wybierać między korekcją wady a ochroną przed światłem słonecznym. Dodatkowo okulary wyposażone w filtr blokujący promieniowanie UV, bardzo skutecznie wpłyną na nasze zdrowie.

Sprawdź nasze salony optyczne w swojej okolicy:

O nas

Zapraszamy do salonów Vision Optyk. Nasi profesjonalni doradcy pomogą Ci w dbaniu o zmęczone oczy i doradzą w wyborze najlepszych kropli i okularów. Oferujemy też bezpłatne badanie wzroku we wszystkich naszych salonach. Zapraszamy.

Druga para okularów z Vision Optyk

W salonach Vision Optyk pomożemy dobrać Ci drugą parę okularów, tak aby spełniała ona Twoje oczekiwania i była dopełnieniem Twojej stylizacji. Posiadamy wiele modeli markowych okularów, ale również dostępne są u nas okulary na każdą kieszeń. Wystarczy nas odwiedzić i razem z naszym ekspertem wybrać drugą parę okularów.