Jak często badać wzrok?

Wzrok powinno się badać regularnie i nie tylko w przypadku gdy czujemy, że gorzej widzimy, bolą nas oczy lub coś innego się dzieje. Dzięki regularnym badaniom można wykryć rozwijające się choroby bądź schorzenia oczu, które nie dają żadnych objaw, a są groźne. Wczesne wykrycie zwiększa późniejsze szanse na zwalczanie ich.

Kiedy udać się do okulisty?

Jak często do okulisty? W przypadku gdy osłabia się wzrok, napotykamy na problemy z ostrością widzenia lub występują jakiekolwiek inne problemy ze wzrokiem lub oczami – koniecznie trzeba skonsultować to ze specjalistą. Podczas gdy oczy nas bolą, swędzą, łzawią zwykle nie bagatelizujemy sprawy i udajemy się do okulisty. Problem jednak w tym, że często zapominamy o zbadaniu wzroku gdy nie doskwierają nam żadne z powyższych objawów. A tymczasem poważne choroby oczu rozwijają się bezobjawowo i brak regularnych badań może spowodować, że zanim zostaną one odkryte, rozwiną się na tyle, że leczenie będzie skomplikowane i możliwe, że nieefektywne.

Czy badanie wzroku u optyka wystarczy?

Należy badać swój wzrok regularnie u okulisty. Jeśli natomiast chcemy jedynie dobrać nowe okulary, można wybrać się bezpośrednio do optometrysty w salonie optycznym. Polecamy naszych specjalistów w salonach Vision Optyk. Wykonujemy dokładne i bezpłatne badania wzroku bez konieczności oczekiwania na wizytę.

Jak często badać wzrok w przypadku dzieci?

Badanie wzroku dziecka można wykonać już w przypadku noworodka, co szczególnie zaleca się wśród wcześniaków bądź niemowląt z niską masą urodzeniową. Nie można lekceważyć też ropiejących oczu u dzieci bądź zaobserwowanie innych zaburzeń, takich jak zez, uciekające oko, i inne. Na pierwszą wizytę kontrolną powinno się zabrać dziecko po skończeniu trzeciego roku życia. Określa się wtedy, czy rozwój oczu następuje prawidłowo i czy nie ma żadnych objawów świadczących o pojawieniu się niektórych chorób. Następnie co roku powinno się takie wizyty powtarzać.

Jak często badać wzrok w przypadku osób dorosłych?

Dorośli przed 40-stym rokiem życia, jeśli nie zauważają pogorszenia w ostrości widzenia bądź innych niepokojących objawów powinni kontrolować swój wzrok raz na dwa lub trzy lata. Praca przy komputerze bądź taka, w której istnieje ryzyko uszkodzeń mechanicznych oczu, występuje dużo pyłu bądź sztucznego światła to przesłanki do poświęcenia większej uwagi narządowi wzroku i wykonywania częstszych kontroli. Po 40. roku życia powinno się kontrolować oczy co najmniej raz w roku, ponieważ z wiekiem zwiększa się ryzyko powstania niektórych chorób i wad.

Sprawdź nasze salony optyczne w swojej okolicy:

O nas

Oferujemy szeroki wybór powłok uszlachetniających do okularów, które mają za zadanie dodatkowo chronić nasze oczy. Zapraszamy na bezpłatne badanie wzroku w naszych salonach w Gnieźnie, Swarzędzu, Środzie Wielkopolskiej, Wrześni, Rokietnicy, Pobiedziskach i Śremie. Zapewniamy precyzyjny pomiar i dopasowanie idealnych okularów. Zapraszamy.

Jak często badać wzrok? - VisionOptyk

Regularne badanie wzroku może przyczynić się do uchronienia nas przed rozwojem poważnych chorób i schorzeń. Zadbaj o swój wzrok w Vision Optyk. Zapraszamy!