Zaburzenia widzenia w dobrze dobranych okularach
Zaburzenia widzenia w dobrze dobranych okularach niekiedy się zdarzają. Dobrze więc poznać możliwe przyczyny takiej sytuacji oraz sposoby, jak sobie z nią radzić. Udając się do salonu optycznego oczekujemy, że nasze nowe okulary zapewnią większy komfort widzenia. Niekiedy jednak zmiana ta wiąże się z zaburzeniami ostrości, bólami głowy lub innymi problemami z poprawnym widzeniem. W poniższym wpisie zostały przedstawione możliwe skutki zmiany okularów, z którymi powinno zapoznać się przed zmianą okularów na nowe.
Nowe okulary - dziwne widzenie
Dziwne widzenie w nowych okularach może być wywołane przez poniższe czynności:
- zmieniona moc w okularach,
- inny kształt oprawek,
- zmiana w konstrukcji soczewek,
- inne zmiany zachodzące na skutek przyczyn niezależnych od korekcji wzroku.
Nowe okulary – zawroty głowy i dziwne widzenie niekiedy się zdarzają lecz zwykle ustępują po okresie adaptacyjnym.
Nowe okulary - adaptacja
Niektóre osoby bardzo szybko przyzwyczajają się do nowych okularów i nie czują dyskomfortu związanego z tą zmianą. Inni zaś potrzebują nawet dużo więcej czasu na to, by przyzwyczaić się do nowych soczewek. Konieczność adaptacji może występować także wtedy, gdy przyzwyczajamy się do nowych oprawek lub innego rodzaju soczewek niż używane wcześniej i nie musi wynikać jedynie ze zmiany mocy korekcyjnej.
"Źle widzę w nowych okularach!"
Złe widzenie w nowych okularach, a dokładniej nieostre widzenie w nowych okularach jest sygnałem, który powinien nas zaalarmować. W takiej sytuacji trzeba zgłosić się do optyka by potwierdzić, czy okulary zostały wykonane zgodnie z zaleceniami okulisty bądź optometrysty.
Nowe okulary - problem z ostrością
Nowe okulary – rozmazany obraz niezwiązany ze złym doborem okularów powoduje, że konieczne będzie ustalenie przyczyny złego widzenia. Niekiedy może to wynikać z niepoprawnego ułożenia okularów na twarzy. Inną przyczyną może być występowanie chorób takich jak zaćma, jaskra czy cukrzyca. Są to więc sytuacje, które należy dokładnie zbadać dla dobra osoby, która się mierzy z niewyraźnym widzeniem.
Nowe okulary - zaburzenia widzenia a soczewki progresywne
Podczas zmiany okularów na te z soczewkami progresywnymi tym bardziej można mieć wrażenie dziwnego widzenia lub odczuwać trudności związane z widzeniem. Szkła progresywne zapewniają ostre widzenie na wszystkich odległościach i zbudowane są ze stref, które płynnie przechodzą z jednych w kolejne. Okres adaptacji do tego rodzaju soczewek może wynosić nawet trzy tygodnie. Szczególnie ciężko może być osobom starszym przyzwyczaić się do okularów progresywnych. Jednak konsekwentne noszenie powinno w końcu skutkować brakiem dyskomfortu w widzeniu.
Zaburzenia widzenia w nowych okularach
Niekiedy zaburzenia widzenia się zdarzają i są normalne. Jeśli jednak czujesz, że dyskomfort trwa zbyt długo i wciąż nie możesz się przyzwyczaić do nowych soczewek bądź oprawek, skontaktuj się ze specjalistą. Zapraszamy do odwiedzenia naszych salonów optycznych Vision Optyk i do wykonania bezpłatnego badania wzroku.
Sprawdź nasze gabinety okulistyczne w swojej okolicy
O nas
Vision Optyk to salony optyczne prowadzone od lat, które zostały wyposażone w najlepszy sprzęt, a na miejscu można liczyć na profesjonalną pomoc specjalistów. Zapraszamy do odwiedzenia naszych salonów.
Zaburzenia widzenia w dobrze dobranych okularach - VisionOptyk
Okulary powinny zapewniać wysoką jakość widzenia oraz komfort noszenia. W naszych alonach VisionOptyk dobieramy odpowiednie okulary do wady wzroku, a także indywidualnych potrzeb. Skontaktuj się z nami.