Sposoby na zmęczone oczy

Sposoby na zmęczone oczy przydają się wtedy, gdy odczuwamy suchość w oczach, zmęczenie, pieczenie czy tzw. piasek pod powiekami. Objawy te mogą być wywołane wielogodzinną pracą przy komputerze, niedostateczną  ilością snu lub występować z innych jeszcze powodów. Istnieją różnego rodzaju domowe sposoby na zmęczone oczy oraz te z apteki lub salonu optycznego. 

Zmęczone oczy - objawy

Zmęczone oczy objawiają się dyskomfortem i nieprzyjemnym uczuciem, a czasem też bólem. Wśród najpopularniejszych objawów zmęczonych oczu możemy wyróżnić poniższe:

  • światłowstręt, który jest szczególnie zauważalny tuż po wstaniu z łóżka,
  • zaczerwienienie oczu,
  • swędzenie lub pieczenie oczu,
  • wrażenie piasku pod powieką,
  • suche oczy,
  • częstsze mruganie,
  • zamglony obraz,
  • łzawienie.

Zmęczone oczy - jak sobie z nimi radzić?

Wśród domowych sposobów na zmęczone oczy wyróżnia się robienie okładów różnego rodzaju. Zwykle jednak mają one na celu chwilowo polepszyć kondycję naszych oczu, ale nie walczą z problemem. Poniżej przedstawiamy sposoby na zmęczone oczy, które warto wykorzystywać w praktyce.

Krople do oczu

Nawilżanie oczu jest bardzo ważne, a mimo to wiele osób o tym zapomina. Krople powinno się stosować podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze, a także jeśli na co dzień korzystamy z soczewek kontaktowych. Krople nie tylko wpływają na zmęczenie, ale też przynoszą ulgę i chronią wzrok.

Wystarczający wypoczynek

Żeby oczy nie były zmęczone, trzeba zadbać o ich odpowiednią regenerację. Odpowiednia ilość snu także przyczynia się do walki ze zmęczeniem oczu. Gdy oczy są wypoczęte lepiej reagują na światło znika uczucie piasku pod powiekami, zaczerwienienie i uczucie suchości oczu.

Częstsze mruganie

Gdy czytamy książki, przeglądamy dokumenty lub spędzamy dużo czasu przed monitorem, zdarza się, że rzadziej mrugamy. Czynność ta odpowiada za rozprowadzenie łez po całym oku, a więc też odpowiednie nawilżenie. Warto więc pamiętać o częstszym mruganiu lub nawet zamknięciu oczu na jakiś czas.

Odejście od niebieskiego światła

Podczas pracy przy komputerze warto robić sobie przerwy, podczas których odejdziemy od źródła niebieskiego światła. Najlepiej wtedy pobyć trochę w ciemnym pomieszczeniu i dać oczom odpocząć. Niebieskie światło może prowadzić do suchości oczu, dlatego te przerwy są bardzo ważne.

Krople na zmęczone oczy

Krople na zmęczone oczy powinniśmy zawsze nosić przy sobie. Można zakupić je w aptece lub salonie optycznym bez recepty. W naszych salonach Vision Optyk oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie kropli na zmęczone oczy. Oferujemy też możliwość dopasowania powłok uszlachetniających do szkieł w okularach, które chronią oczy np. przed niebieskim światłem.

Sprawdź nasze salony optyczne w swojej okolicy:

O nas

Zapraszamy do salonów Vision Optyk. Nasi profesjonalni doradcy pomogą Ci w dbaniu o zmęczone oczy i doradzą w wyborze najlepszych kropli i okularów. Oferujemy też bezpłatne badanie wzroku w naszych salonach w Gnieźnie, Swarzędzu, Środzie Wielkopolskiej, Wrześni, Rokietnicy, Pobiedziskach i Śremie. Zapraszamy.

Sposoby na zmęczone oczy - VisionOptyk

Regularne dbanie o wzrok może zapobiec rozwojowi niektórych schorzeń. Zadbaj o swój wzrok w Vision Optyk. Zapraszamy!