Okulista Konin

Plac Wolności 2, 62-500 Konin

696 502 123

konin@visionoptyk.pl

pn.-pt.: 10.00-18.00
sb. 10.00-13.00

Kompleksowo zadbamy o Twój wzrok i modny wygląd w okularach

Rezerwuj

Kim jesteśmy?

VisionOptyk Konin to nowoczesny salon optyczny, w którym oprócz doboru oprawek i realizacji recept okularowych mogą Państwo liczyć na badanie wzroku wykonywane przez wykwalifikowanych optometrystów.

Zapraszamy do naszego salonu w Koninie na bezpłatne badanie wzroku!

Okulista Konin czy Optometrysta?

Chcieliśmy podkreślić, że nie jesteśmy gabinetem okulistycznym. Okulista zajmuje się szeroko pojętą diagnostyką oraz leczeniem chorób oczu, w tym także korekcją wad wzroku. Z kolei optometrysta to specjalista gruntownie wykształcony w kierunku korekcji wad wzroku, a także utrzymania prawidłowej higieny widzenia. Warto przy tym zaznaczyć, że optometrysta w świetle prawa to specjalista wykonujący samodzielny i regulowany zawód medyczny należący do systemu ochrony zdrowia. W gabinecie VisionOptyk w Koninie czekają na Państwa doświadczeni optometryści.

Badania okulistyczne Konin

Chcieliśmy zaznaczyć, że nie wykonujemy czynności, które należą do kompetencji okulisty. Nasi optometryści pomogą w profesjonalnym doborze właściwego sposobu korekcji wad wzroku. W naszym gabinecie optometrycznym specjaliści zajmują się korygowaniem przede wszystkim dalekowzroczności i krótkowzroczności. Dodatkowo leczą również takie wady, jak np. astygmatyzm oraz inne nieprawidłowości układu wzrokowego takie jak: zez jawny lub ukryty, zaburzenia akomodacji.

W zależności od wyniku badań wzroku dobierane są odpowiednie szkła okularowe lub soczewki kontaktowe – twarde lub miękkie, tak by pacjent czuł się komfortowo i mógł cieszyć się dobrą ostrością widzenia.

Zapraszamy do zapisów na wizytę u optometrystów w Koninie!

Okulista Konin prywatnie

Jeśli potrzebna jest pomoc okulisty – polecamy naszym klientom współpracujących z nami okulistów. Nie zostawiamy pacjenta bez opieki, jeżeli stwierdzimy, że posiada choroby oczu, które wymagają konsultacji i badania ze strony okulisty.

Okulista będzie niezbędny w takich przypadkach jak:

  • zapalenie spojówki lub rogówki
  • nagłe problemy o w odróżnianiu kolorów
  • plama w centrum pola widzenia
  • leczenie chorób oczu takich jak np. jaskra, zaćma
  • wylew krwi w oku
  • konieczność usunięcia ciała obcego w oku
  • zabieg chirurgiczny

Okulista dziecięcy Konin

Zajmujemy się dobrem korekcji wzroku u najmłodszych. Jeśli jednak stwierdzimy, że w przypadku dzieci konieczna jest pomoc okulisty dziecięcego – polecimy dobrych okulistów w Koninie specjalizujących się w leczeniu chorób oczu u najmłodszych.

Wirtualny spacer

Zapraszamy do salonu optycznego oraz nowoczesnego gabinetu optometrysty, gdzie w komfortowych warunkach możemy wykonać dla Państwa bezpłatne badanie wzroku oraz dobrać najlepsze okulary spersonalizowane do Państwa potrzeb. Poznaj nasze salony optyczne!

Lokalizacja gabinetu

Salon optyczny VisionOptyk Konin położony jest w centrum miasta. Dokładny adres to Plac Wolności 2. Nasz zakład optyczny znajdą Państwo przy Rynku Konińskim (tuż obok siedziby LM Konin).

Okulista Konin opinie

Mimo, że w naszych gabinetach nie przyjmują okuliści, nasi doświadczeniu i wykształceni optometryści pomagają pacjentom zadbać o wzrok i dobre widzenie. Optometrysta to również sprawdzony specjalista który dobierze odpowiednią korekcję okularową i zadba o prawidłowy wzrok.

Dobry Okulista Konin - kiedy jest potrzebny?

Nie zawsze pomoc okulisty jest niezbędna. W wielu przypadkach, a w szczególności w profesjonalnym badaniu wzroku pomogą wykształceniu w tym kierunku optomeryści. W VisionOptyk dbamy o wzrok naszych Klientów, wykonujemy precyzyjne badania wzroku. Zapraszamy do kontaktu i zarezerwowania terminu wizyty na badanie okulistyczne w Koninie. Wizyta u optometrysty wskazana będzie zawsze kiedy zauważą Państwo u siebie: nieostre widzenie, rozmazany obraz czy ból oczu. Warto także okresowo wykonać badania wzroku jako element profilaktyki zdrowia.