Jak czyścić okulary - jak dbać o okulary - salony Vision Optyk

Jak czyścić okulary i o nie dbać na co dzień? Skuteczne metody czyszczenia.

Niewłaściwy sposób czyszczenia okularów może doprowadzić do zarysowania szkieł i zniszczenia powłok uszlachetniających. Poprzez niewłaściwe czyszczenie częściej będzie trzeba zmieniać okulary, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Okulary lubią się szybko brudzić, a żeby zapewnić sobie najwyższy komfort widzenia chcemy, by były wyczyszczone idealnie. Poznaj skuteczne metody czyszczenia okularów od Vision Optyk.

Jak czyścić okulary - jak dbać o okulary - Vision Optyk skuteczne metody czyszczenia okularów

Czym czyścić okulary - dobór odpowiedniej ściereczki

Dobór ściereczki to pierwszy etap w procesie czyszczenia okularów. Bardzo ważne jest, by była to miękka ściereczka z mikrofibry, która dokładnie usuwa zabrudzenia, a przy tym nie rysuje szkieł. Nie używaj do czyszczenia papieru toaletowego, ręcznika papierowego ani innych materiałów. Mogą one porysować soczewki, a także przetrzymywać kurz.

Jak czyścić okulary żeby nie było smug?

Żeby wyczyścić okulary nie pozostawiając na nich smug, zacznij od zwilżenia ich letnią wodą. Pamiętaj, by nie była zbyt gorąca, bo może uszkodzić powłoki uszlachetniające. Następnie strząśnij nadmiar wody z okularów i osusz je ściereczką z mikrofibry. Na tym etapie okulary powinny już być czyste, a na szkłach niepozostawione żadne smugi.

porady jak czyścić okulary - jak dbać o okulary - Vision Optyk

Jak czyścić okulary z powłokami uszlachetniającymi?

Okulary, które są wyposażone w różnego rodzaju powłoki uszlachetniające wymagają jeszcze większej dokładności, jeśli chodzi o czyszczenie. Łatwo można zniszczyć istniejące powłoki poprzez nieumiejętne dbanie o okulary. 

Jak czyścić okulary z antyrefleksem?

Powłoka antyrefleksyjna ma za zadanie poprawić jakość widzenia, minimalizować powstawanie odblasków świetlnych i odbić światła. Wpływa na komfort noszenia okularów, więc zniszczenie może znacząco go zmniejszyć. Powłoka antyrefleksyjna jest delikatna, więc łatwo ją uszkodzić poprzez niewłaściwe dbanie. Dodatkowo niemalże nie da się jej trwale odbudować. Antyrefleksy działają antystatycznie i wpływają na to, że zmniejsza się ilość widzialnego brudu. Wszelkie drobinki łatwo się usuwa oraz nie wpływają one znacznie na pogorszenie widzenia. Jeśli jednak chcesz wyczyścić soczewki z antyrefleksem, użyj do tego specjalnych, delikatnych preparatów, które możesz znaleźć w salonach optycznych Vision Optyk oraz ściereczki z mikrofibry. Podczas czyszczenia sprawdź też dokładnie, czy na ściereczce i okularach nie znajdują się jakieś twarde drobinki, opiłki lub piasek. To one są odpowiedzialne za powstawanie największych rys.

Jak czyścić okulary fotochromy?

Okulary fotochromowe charakteryzują się tym, że zmieniają kolor pod wpływem promieni słonecznych. Chronią wzrok przed szkodliwością działania słońca i promieni UV. Jeśli chodzi o to, jak czyścić okulary fotochromy, technika tu jest ta sama jak przy okularach z antyrefleksem. Zastosuj ściereczkę z mikrofibry oraz specjalny preparat do czyszczenia. To najlepszy sposób dbania o okulary. Więcej o okularach fotochromowych.

Jak czyścić okulary progresywne?

Okulary progresywne czyści się tak samo jak inne, jednak należy tu przykładać dużą wagę do dokładnego czyszczenia bez zarysowania szkieł, ponieważ okulary progresywne mają posłużyć nam na długie lata. Nie jest to najtańszy rodzaj okularów, więc warto maksymalnie przedłużyć ich trwałość. Podczas czyszczenia okularów pamiętaj jeszcze o tym, by nigdy nie trzymać ich za szkła. Stosowanie się do zasad czyszczenia pozwoli uniknąć niechcianych rys oraz zniszczeń.

Jak czyścić okulary - jak dbać o okulary - Vision Optyk - płyn do czyszczenia
Jak czyścić okulary - Vision Optyk

Jak czyścić okulary przeciwsłoneczne?

Jeśli chodzi o czyszczenie okularów przzeciwsłonecznych – pobowiązują tu te same zasady. Unikaj materiałów, które mogą porysować szkła i stosuj specjalne preparaty do czyszczenia. Dodatkowo nie przechowuj okularów w gorących temperaturach (sauna, nasłoneczniony samochód, gorąca woda), bo mogą one poniszczyć powłoki stosowane na soczewkach. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania o to, jak dbać o okulary i jak je czyścić, skontaktuj się z nami.

Jak czyścić noski w okularach?

Zarówno noski, jak i zauszniki wymagają także regularnego czyszczenia, chociażby ze względów higienicznych i estetycznych. Uważaj przy tym, by robić to delikatnie i nie odginać oprawek lub nosków. Do czyszczenia użyj specjalnych preparatów i ściereczki z mikrofibry.

Jak czyścić okulary - jak prawidłowo dbać o okulary - Vision Optyk

O nas

W naszych salonach Vision Optyk oferujemy Państwu różne preparaty do czyszczenia okularów, a także chętnie udzielamy rad, jak prawidłowo czyścić okulary i dbać o nie na co dzień. Zapraszamy do odwiedzenia nas osobiście lub kontaktu telefonicznego.

Zapraszamy do naszych salonów Vision Optyk

Płyny i inne akcesoria do czyszczenia oraz przechowywania okularów dostępne są w naszych salonach Vision Optyk w poniższych miastach: